نسخه چاپی

برگزاری جشن طلاق در كشور

معاون اطلاع‌رسانی و خدمات علمی كرسی حقوق بشر با اشاره به شكستن قبح طلاق در كشور، گفت: در حالی این اتفاق افتاده است كه شاهد برگزاری جشن طلاق در شهرها هستیم.

به گزارش نما به نقل از فارس، نوروزی در نشست تخصصی بررسی قانون جدید حمایت خانواده با رویکرد انتقادی که عصر دیروز با حضور اساتید و کارشناسان در تالار سلام دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد با اشاره به اینکه طلاق خطر بزرگی است، اظهار داشت: باید تلاش شود که این آسیب جدی بزرگ در آینده تحت کنترل در آید.

وی با بیان اینکه امروز جشن طلاق برخی استان‌ها برگزار می‌شود، گفت: در سال‌های گذشته شاهد ازدواج‌های طبیعی بودیم.

نوروزی با بیان اینکه در پی توافق یونسکو و دانشگاه شهید بهشتی کرسی حقوق بشر صلح و دموکراسی ایجاد شده است، گفت:‌ این کرسی به صورت منطقه‌ای فعالیت می‌کند و فعالیت این کرسی در حوزه حقوق بشر است.

معاون اطلاع‌رسانی و خدمات علمی کرسی حقوق بشر با اشاره به محورهای فعالیت کرسی حقوق بشر در ایران، خاطرنشان کرد: بومی‌سازی و تولید دانش در حوزه دموکراسی بشری و ترویج آن از محورهای اصلی فعالیت‌های این مجموعه محسوب می‌شود.

وی به همکاری کرسی حقوق بشر با NGO ها خبر داد و گفت: در گزارش نشست‌های تخصصی از جمله فعالیت‌های این کرسی محسوب می‌شود و ما نشست‌های نقد قانون حمایت از خانواده را در دستور کار خود قرار دادیم.

معاون اطلاع‌رسانی و خدمات علمی کرسی حقوق بشر، اضافه کرد: یکی از بخش‌های مهم کرسی حقوق بشر برگزاری دوره‌های آموزشی، علمی و کاربردی است که ذیل این مجموعه 5 گروه پژوهشی فعالیت می‌کند.

نوروزی خاطرنشان کرد: در هر ماه 2 نشست تخصصی از سوی کرسی حقوق بشر صلح و دموکراسی برگزار می‌شود و خروجی‌های آن به صورت مقالات علمی در اختیار مسئولان تصمیم گیرنده قرار می‌گیرد.

به گزارش فارس، مهرشاد شبابی مدیر کل کلینیک های حقوق دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به فعالیت کلینیک تخصصی حقوق خانواده و کودک در این دانشگاه خاطرنشان کرد: گسترش عدالت و ارتقای حقوق بشر، نهادینه کردن حقوق انسانی با دسترسی عموم مردم به خدمات مشاوره‌ای حقوقی توسط وکلای متخصص و زبدگان علمی حقوقی، رسیدن به عدالت عمومی با آموزش، آگاهی‌ بخشیدن و ایجاد شرایط حمایت از آسیب‌دیدگان اجتماعی به خصوص زنان و کودکان و همچنین ایجاد تدابیر لازم به عنوان استحکام خانواده از جمله اهداف کلینیک تخصصی محسوب می‌شود.

وی به خدمات گروه خدمات مشاورین اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات مشاوره حقوقی به متقاضیان، تهیه لایحه و دادخواست، مکاتبه با مراجع قضایی در صورت لزوم و راهنمایی لازم به مراجعان در صورت نیاز به وکیل از خدمات این مجموعه محسوب می‌شوند.

وی در پایان گفت: این مجموعه خدمات حقوقی تلفنی رایگان و حضوری با حداقل هزینه را از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 الی 16 ارائه می‌کند.

۱۳۹۴/۷/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...