نسخه چاپی

درخواست بابك زنجانی از دادگاه انقلاب

عکس خبري -درخواست بابک زنجاني از دادگاه انقلاب

وكیل مدافع بابك زنجانی متهم پرونده نفتی از درخواست موكلش مبنی بر ارجاع پرونده به كارشناس ذی‌صلاح در امور بانكی به‌ویژه امور بانكی بین‌المللی خبر داد.

به گزارش نما، رسول کوهپایه‌زاده اظهار کرد: درخواست‌مان را به صورت کتبی ارائه کردیم تا موضوع به کارشناس ذی صلاح ارجاع شود.

وکیل مدافع بابک زنجانی توضیح داد: یکی از نقایص جدی در این پرونده، همین مسئله کارشناسی است. از آنجا که بانک مرکزی خود در پرونده ذی نفع است نظرات کارشناسی آن فاقد وجاهت قانونی است و برای احراز واقعیت در صورت صلاحدید دادگاه بهتر است کارسناسان رسمی دادگستری مستقل، بی‌طرف و ذی صلاح در امور بانکی و تجارت بین الملل اظهار‌نظر کنند.

کوهپایه‌زاده گفت: کیفرخواست صادره، یک جلد از 209 جلد پرونده را تشکیل می‌دهد و در همین 209 جلد پرونده، دفاعیات خوبی در راستای نقض کیفرخواست وجود دارد.

وکیل مدافع بابک زنجانی اضافه کرد: ما برای سطر به سطر این پرونده، دفاع قوی و مستدل داریم.

سه جلسه نخست محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی، 11، 12 و 13 مهر ماه جاری در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی و با حضور وکلای مدافع متهمان، وکلای شکات و برخی بستگان متهمان به صورت علنی برگزار شد.

در این جلسات، کیفرخواست سه متهم اصلی پرونده از سوی نمایندگان دادستان قرائت شد و در نهایت پس از پایان قرائت کیفرخواست، قاضی صلواتی ضمن موافقت با تقاضای استمهال وکلای متهمان مبنی بر مطالعه پرونده، تاریخ برگزاری جلسه بعدی دادگاه را نهم آبان اعلام کرد.

۱۳۹۴/۷/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: