نسخه چاپی

برنامه وزارت بهداشت برای كنترل مرگ نابهنگام زنان

معاون وزیر بهداشت با اشاره به برنامه وزارت بهداشت برای جلوگیری از یك مرگ مهم در كشور توصیه كرد: همه زنان ایرانی ویتامین D مصرف كنند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، علی‌اکبر سیاری در نشست مشترک وزیر بهداشت با معاون امور زنان ریاست جمهوری و همچنین مشاوران زنان سازمان‌ها اظهار کرد: نخستین وظیفه وزارت بهداشت ارتقای امید به زندگی است زیرا بدترین حادثه برای هر خانواده‌ای مرگ است، بنابراین یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت جلوگیری از مرگ نابهنگام زنان خواهد بود.

وی با اشاره به ترویج تشکیل خانواده و فرزندآوری و مراقبت از بیماری‌های واگیر و غیرواگیر به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت بهداشت گفت: بنابراین یکی از مهمترین اولویت‌های وزارت بهداشت بحث پیشگیری به خصوص در مناطق محروم است.

معاون وزیر بهداشت 10 مرگ از جمله مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و حوادث غیرعمدی را به عنوان اولویت‌های کنترل مرگ در ایران عنوان کرد و افزود: براین اساس برای جلوگیری از برخی مرگ‌ها از جمله مرگ مادر بر اثر زایمان برنامه اختصاصی وزارت بهداشت به اجرا گذاشته است زیرا سالانه در حدود 300 مادر به دلیل حاملگی فوت می‌کنند.

سیاری ادامه داد: مشکل دیگر خانم‌ها در بحث اعصاب و روان است زیرا حدود 23 درصد از مردم کشور دچار مشکلات اعصاب و روان هستند و این در حالی است که این مشکل در بین خانم‌ها بالاتر است و حتی میزان افسردگی در زنان بیشتر از مردان است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد خانم‌ها نیز دچار اسنتوتروز هستند، گفت: همچنین در 90 درصد خانم‌ها کمبود ویتامین D هستند بنابراین توصیه می‌شود که ماهانه یک ویتامین دی 50 هزار مصرف شود. در این راستا به خانم‌های باردار ویتامین D ارائه می‌شود.

معاون وزیر بهداشت به کم‌خونی خانم‌ها نیز اشاره کرد و افزود: 42 درصد زنان دچار چاقی هستند.

سیاری در خاتمه به خدمات بهداشتی به 10 میلیون حاشیه‌نشین شهرها اشاره کرد و افزود: خدمات ویژه‌ای در این مناطق برای پیشگیری از عفونت، اعتیاد و طلاق ارائه می‌شود.

۱۳۹۴/۷/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...