نسخه چاپی

پُرخرج ترین و كشنده‌ترین بیماری‌ها در ایران

رئیس مركز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به اینكه سرطان‌های گوارش منبعث از رفتارهای اجتماعی و تصمیم‌های سیاست گزاران ملی است، گفت: سرطان‌های دستگاه گوارش به عنوان شایع ترین، پرخرج ترین و كشنده‌ترین سرطان‌ها در كشور هستند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، محمد اسماعیل اکبری درباره کنگره بین المللی سرطان‌های گوارش کشور اظهار کرد: جامع ترین کنگره سرطان‌های دستگاه گوارش کشور به همت مرکز تحقیقات سرطان و با همکاری MD-Anderson آمریکا از تاریخ 22 لغایت 24 مهرماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.


رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: سرطان‌های دستگاه گوارش به عنوان شایع ترین، پرخرج ترین، و کشنده‌ترین سرطان‌ها در کشور حائز اهمیت هستند که لزوماً باید مورد توجه جامعه فهیم پزشکی، مدیران و سیاست مداران و حوزه حاکمیتی قرار بگیرند.


به گفته این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سرطان‌های گوارش منبعث از رفتارهای اجتماعی و تصمیم‌های سیاست گزاران ملی است.
این فوق تخصص جراحی غدد و سرطان افزود: فقر، نقصان‌های فرهنگی، کاهش گرایش‌های صحیح معنوی، اشکالات روانی و رژیم‌های نادرست مواد غذایی در کنار استعمال دخانیات، مهمترین مولفه‌های اجتماعی و فرهنگی در بروز و شیوع سرطانهای گوارش در کشور هستند.


اکبری در خاتمه خاطرنشان کرد: در این کنگره آخرین دستاوردهای علمی جهان در جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی بیماران مبتلا به سرطان ارائه می‌شود.
شایان ذکر است بیش از 600 نفر از متخصصین ملی و بین المللی در دومین کنگره بین المللی سرطان‌های دستگاه گوارش شرکت می‌کنند، علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.crc.sbmu.ac.ir مراجعه کنند.

۱۳۹۴/۷/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...