نسخه چاپی

مرزهای غرب كشور باز است

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در خراسان شمالی با اشاره به گشایش مرزهای زمینی مهران، شلمچه و چذابه، گفت: داشتن گذرنامه و ویزا برای زائران اربعین الزامی است.

به گزارش نما به نقل از برنا، سردار اسکندر مؤمنی امروز در جمع خبرنگاران استان خراسان شمالی از راه اندازی قرارگاه اربعین با هدف ایجاد نظم و امنیت برای زائران خبر داد و گفت: دریافت گذرنامه برای سفر به عراق الزامی است و تحت هیچ شرایطی به زائران بدون گذرنامه اجازه خروج داده نمی شود.

وی با اشاره به گشایش مرزهای زمینی مهران، شلمچه و چذابه، افزود: بر اساس اعلام دولت عراق ،دریافت ویزا برای شرکت در مراسم اربعین الزامی است.

جانشین فرمانده ناجا از راه اندازی قرارگاه سرقت با هدف مبارزه و کاهش سرقت در کشور خبر داد و تصریح کرد: با توجه به افزایش آمار سرقت در سال های گذشته قرارگاه سرقت در نیروی انتظامی تشکیل شد که با فعالیت این قرارگاه ،سرقت ها نیز کاهش یافت.

سردار مؤمنی با بیان اینکه قرارگاه سرقت امسال و سال آینده نیز در کشور فعال خواهد بود، افزود: با فعالیت این قرارگاه امسال سرقت ها در کشور 7 درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه امنیت محله محور یکی از رویکردهای پلیس است، بیان داشت: برای تحقق این رویکرد طرح جذب پلیس افتخاری در کشور اجرا شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در حال حاضر 20 هزار نفر جذب پلیس افتخاری شدند، گفت : پیش بینی می شود این آمار تا پایان سال به 50 هزار نفر برسد.

وی در ادامه با تبیین ویژگی های مرزی خراسان شمالی و عبور سالانه میلیون ها زائر حرم رضوی از این استان از تلاش فرماندهی انتظامی خراسان شمالی برای ایجاد امنیت پایدار قدردانی کرد.

جانشین فرمانده ناجا در پایان به تشکیل ستاد برگزاری انتخابات در نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نزدیک می شویم برقراری امنیت مطلوب برای رقابت انتخاباتی و مشارکت مردم پیش بینی شده است.

۱۳۹۴/۸/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: