نسخه چاپی

آلمان به واردات زباله نیاز دارد!

بوشهرنیوز: نیروگاه‌های تولید برق از زباله در آلمان با كمبود زباله مواجه‌اند و دست ‌به ‌دامان واردات از دیگر كشورها شدند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری دانشجو، در آلمان شهروندان به بازیافت اهمیت می‌دهند و بنابراین زباله چندانی باقی نمی‌ماند.

هر روز، چندین کامیون وارد شهر «ماگدبورگ» در ایالت «زاکسن آن‌هالت» آلمان می‌شوند. این کامیون‌ها که از انگلیس می‌آیند در خیابان‌های منچستر پر از محموله‌ شده و راهی آلمان شدند. کمتر کسی می‌تواند حدس بزند محموله‌ این کامیون‌ها زباله است.

ردیف کامیون‌ها روانه‌ی نیروگاهی در شهر ماگدبورگ می‌شود که زباله‌ها را به سوخت تبدیل می‌کند. نیروگاهی که شعارش «تبدیل ضایعات به طلا» است.

بیش از یک دهه است که تبدیل زباله‌ها به سوخت در آلمان با استقبال مواجه شده است. با این‌حال برخلاف آن‌چه پیش‌بینی می‌شد میزان زباله‌هایی که روزمره در منازل مسکونی آلمان تولید می‌شود، آن‌قدر کافی نیست که کفاف نیروگاه‌های تولید سوخت از زباله را دهد.

مهم‌ترین دلیل این کمبود زباله آن است که بیشتر مردم آلمان و صنایع و شرکت‌ها به بازیافت اهمیت بسیاری می‌دهند. آمار حاکی از آن است که ۶۵ درصد زباله‌ها در آلمان بازیافت می‌شوند.

بنابر این گزارش، اتحادیه اروپا در چندسال گذشته با تصویب قوانینی صادرات و واردات زباله میان کشورهای عضو اتحادیه را تسهیل و مشمول مالیات کمتری کرده است.

۱۳۹۴/۸/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: