نسخه چاپی

پیگیری حقوق زائران آسیب دیده در فاجعه منا

سخنگوی دولت گفت: از ساز و كارهای رسمی و غیررسمی حقوق زائرانی كه در حادثه منا آسیب دیدند، پیگیری خواهیم كرد.

به گزارش نما، محمدباقر نوبخت در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه همایش «نقش انجمن های علمی در برنامه ششم توسعه کشور» افزود: این موضوع در عرصه های رسمی و دیپلماتیک در حال انجام است و از همه ظرفیت های جمهوری اسلامی برای استیفای حقوق زائرانی که در حادثه منا جانشان را از دست دادند و یا مجروح شده اند استفاده خواهیم کرد.

وی درباره تشکیل هیئتی برای رصد اجرای برجام گفت: فکر می کنم در نخستین جلسه ای که شورای عالی امنیت ملی احتمالاً در هفته آینده داشته باشد، این هیئت تعیین خواهد شد و نظارت دقیق بر فرآیند اجرای برجام را بر عهده خواهد داشت.

نوبخت افزود: اساساً برجام مدل بی بدیلی را برای پیگیری یک سند پشت سر گذاشت، رسیدگی به مفاد این سند در همه محافل دانشگاهی اجازه طرح داده شد و سپس فرایند قانونی را در مجلس و شورای عالی امنیت ملی طی کرد و مقام معظم رهبری نیز به عنوان فصل الخطاب اجرای آن را با الزاماتی مقرر داشتند.

وی گفت: از این پس قابل قبول نخواهد بود که هر کسی به خودش اجازه دهد و بگوید که تشخیص می دهد که برجام اجرا شده و یا نشده است.

نوبخت درباره تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی افزود: جلسه این ستاد عصر امروز با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

وی گفت: در این ستاد برنامه ها، اهداف و اقداماتی که باید انجام شود، به شکل مقتضی پیگیری خواهد شد.

نوبخت در پاسخ به پرسشی درباره بدهی دولت به بانک مرکزی افزود: 5000 میلیارد تومان رقمی است که هم اکنون نیز جزو بدهی های دولت است.

وی گفت: دولت قبل این رقم را از بانک مرکزی استخراج و برای هدفمندی یارانه ها پرداخت کرده بود.

همایش «نقش انجمن های علمی در برنامه ششم توسعه کشور» با حضور تعدادی از رؤسای انجمن های علمی در مؤسسه آموزش عالی خاتم برگزار شد.

۱۳۹۴/۸/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: