نسخه چاپی

مایلی‌كهن: كی‌روش هرجا بوده اخراج شده

رئیس فدراسیون فوتبال با ابراز رضایت از عملكرد كی‌روش تاكید كرد كه باید از وی حمایت شدیدتری داشته باشیم. اما مدیر تیم فوتبال امید این پرسش را مطرح كرد كه چرا كی‌روش هرجا رفته اخراج شده است!

به گزارش نما به نقل از مهر، برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر به بررسی اختلافات جنجالی کی روش با دبیر فدراسیون فوتبال پرداخت. اما هر چند قرار بود که این دو شخص نیز در این برنامه زنده حضور پیدا کرده و از خود دفاع کنند اما کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال به آنها اجازه اظهار نظر را به طور حضوری و تلفنی نداد. البته در طول برنامه کی روش چند بار پشت خط آمد، اما کفاشیان که تمام قد در حمایت از سرمربی تیم ملی سخن می گفت، خیلی محکم در مقابل دوربین اعلام کرد که این دو نفر تا اطلاع بعدی اجازه مصاحبه با رسانه ها را ندارند.

همچنین محمد مایلی کهن مدیرفنی تیم فوتبال امید نیز که به علت ترافیک با تاخیر به استودیو آمد، برخلاف کفاشیان انتقادهای قابل تاملی را نسبت به کی روش سرمربی تیم ملی ایران داشت.

کفاشیان در ابتدای برنامه گفت: فوتبال یک خانواده بسیار بزرگی است، و در این رشته عده ای بسیاری مشغول هستند که اختلاف سلیقه های تفاوتی دارند و در همه جا اختلاف سلیقه ها وجود دارد و این خانواده باید از هم انتقاد هم بکنند، اما اختلافات نباید به بیرون منتقل شود، و دامن زدن ها از سوی برخی سبب شده که اختلافات بیشتر شود و واسطه ها در افزایش اختلافات تاثیر دارند و در چند وقت اخیر برخوردهای جالبی نبود.

کفاشیان از بی توجهی های کی روش نسبت به توصیه هایش نیز انتقاد کرد. وی به تازه وارد بودن دکتر اسدی در فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: در فدراسیون بخش اداری و بخش سرمربی را داریم و به محض ورود آقای دکتر علیرضا اسدی بعنوان دبیرکل به فدراسیون فوتبال اختلافات شروع شد، زیرا ایشان یکسری مسائلی را مطرح کرد که کی روش از آن بدش آمد.

مایلی کهن از رفتار تمسخرآمیز و همراه با توهین کی روش به شدت انتقاد کرد و گفت: آقای کی روش پیش از ورود آقای اسدی به فدراسیون فوتبال نیز به گونه ای صحبت می کرد که افراد را مورد تمسخر قرار می داد و پیش از آن نیز افراد را مورد تحقیر قرار می داد. ما در گذشته نیز دچار مشکل بودیم. رفتار آقای کی روش بسیار نامناسب است و تعاملی با مربیان ندارد.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان و مدیر فنی تیم فوتبال امید به رفتار توهین آمیز کی روش در برخورد با خبرنگاران نیز اشاره کرد و در مقابل سخنان کفاشیان که به شدت از ارتقای تیم ملی فوتبال کشورمان در صعود به مسابقات جام جهانی به علت حضور کی روش سخن می گفت، گفت: آیا فوتبال ایران با آمدن ایشان متحول شده است؟! کی روش نزدیک ۵ سال است که مسئولیت تیم ملی ایران را بر عهده دارد و در تمام این مدت از کمبود امکانات انتقاد می کند و کاستی ها را ناشی از آن می داند اما باز هم اصرار داشت که قراردادش با تیم ملی ایران تمدید شود.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران اما برخلاف محمدمایلی کهن به ارتقای تیم ملی و بهبود وضعیت فوتبال ایران در رنکینگ آسیا اشاره کرد و گفت: حضور کی روش باعث رشد ما شد به طوری که رنکینگ اول آسیا اول آسیا را کسب کردیم و اعضای تیم ملی نیز به شدت به کی روش علاقمندند و مردم نیز به او اقبال دارند و بالاخره باید کتمان نکنیم که ایرادهای زیادی در خصوص زمین چمن و پرداخت حقوق آقای کی روش داریم و او با همین حداقل ها مانده است و ما باید فضا را برای فعالیت او فراهم کنیم.

احمد براتی کارشناس حقوقی فوتبال نیز در ارتباط تلفنی گفت: تمامی موارد و تکالیف و حقوق مربیان در قرارداد میان کارفرما و مربی گنجانده شده است و آنها مکلف به اجرای مواد قرارداد هستند.

براتی به منشاء اختلافات میان کی روش و اسدی اشاره کرد و گفت: نباید کمیته انضباطی درباره پولی که بخش خصوصی به کی روش داده بود، اظهار نظر می کرد زیرا پرونده ای در این خصوص تشکیل نشده بود، و شاید اطلاعات نادرستی که به کی روش داده شد، سبب شد که او تصور کند آقای اسدی در تشکیل این پرونده دخیل بوده است.

مایلی کهن به امکانات قابل توجه کی روش نسبت به گذشته فوتبال ایران و حضور تیم ملی ایران در سالیان گذشته اشاره کرد و گفت: با هزینه هایی که برای آقای کی روش صورت گرفته است این که ما در جایگاه اول آسیا هستیم معیار و ملاک نیست. کی روش حق ندارد که به هموطن من توهین کند و این رفتار او فرار رو به جلو است. چرا امارات کی روش را بیش از ۶ ماه نگه نداشت. چرا کی روش در آمریکا کنار گذاشته شد. چرا کی روش در رئال مادرید کنار گذاشته شد در حالی که گفته می شد که دستیار فرگوسن بوده است، پس چرا بعد از فرگوسن از کی روش استفاده نکردند.

کفاشیان در پایان برنامه برای چندمین بار تاکید کرد: ما از کی روش راضی هستیم و باید از او حمایت شدید داشته باشیم .

۱۳۹۴/۸/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: