نسخه چاپی

عضویت ۵ میلیون دانش‌آموز در بسیج دانش‌آموزی

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: در بیش از ۶۰ هزار واحد آموزشی واحدهای بسیج دانش آموزی راه‌اندازی شده است و هم اكنون ۵ میلیون دانش آموز عضو آن هستند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ پاسدار علی صابر ماهانی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران افزود: مأموریت اصلی بسیج دانش آموزی جذب، آموزش و سازماندهی دانش آموزان در ارتش 20 میلیونی و بسیج ده ها میلیونی به منظور دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و توسعه و ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی است.

وی گفت: البته راهبرد اساسی در بسیج دانش آموزی، دانش آموز محوری با رویکرد تربیتی است از این رو در بیش از 10 هزار دبیرستان و هنرستان، مسئولیت بسیج دانش آموزی را به دانش آموزان واگذار کرده ایم.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی با بیان اینکه در عرصه های علمی، فرهنگی، سازندگی و دفاعی، رشد و تعالی دانش آموزان را در بسیج دانش آموزی مد نظر داریم افزود: در عرصه علمی در جهت تقویت بنیه علمی دانش آموزان تلاش می کنیم و بر این اساس طرح عظیم پایه های تمدن را اجرا کردیم که هم اکنون 80 هزار دانش آموز نخبه تحت پوشش این طرح هستند و پارسال نیز 4 نفر از برترین های کنکور عضو این طرح بودند.

سرهنگ پاسدار صابر ماهانی اردوهای راهیان نور دانش آموزی را طرح دیگر سازمان بسیج دانش آموزی برشمرد و گفت: پارسال 650 هزار دانش آموز دختر و پسر از مناطق عملیاتی شمال غرب، غرب و جنوب کشور بازدید کردند و طرح راهیان نور امسال نیز از مهر آغاز شده است.

وی افزود: همچنین به منظور آشنا کردن دانش آموزان با طرح های استکبار جهانی، کمیته فکری و محتوایی برای انتقال مفاهیم اسناد لانه جاسوسی به دانش آموزان تشکیل داده ایم.

رئیس بسیج دانش آموزی با بیان اینکه در عرصه سازندگی و فعالیت های گروهی، آشنایی دانش آموزان با اردوهای جهادی را آغاز کرده ایم گفت: تابستان امسال، تعداد دانش آموزان شرکت کننده در اردوهای جهادی در مقایسه با پارسال رشد سه برابری داشت.

سرهنگ پاسدار صابر ماهانی افزود: اردوی خادمان شهدا از دیگر اقدامات بسیج دانش‌ آموزی است که بستری را آماده می کند تا نخبه های علمی در مدت سه تا چهار روز حضور در مناطق عملیاتی، فرهنگ ایثار و شهادت را منتقل می کنند و اگر دیروز شهید شهریاری ها و احمدی روشن ها را داشتیم امروز نیز باید افرادی تربیت شوند تا در ساختن کشور گام های مهمی بردارند.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، از دست اندرکاران آموزش و پرورش خواست در اجرایی کردن این سند گام اساسی بردارند.

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی با گرامیداشت یاد 36 هزار دانش آموز شهید، حضور دانش آموزان در کنار دانشجویان و مردم در صحنه های انقلاب به ویژه حماسه امسال 13 آبان را انتقال فرهنگ استکبارستیزی دانست و گفت: باید آرمان های شهدا به نسل های امروزی و بعدی منتقل شود و امروز روز هدایت نسل های آینده است، از این رو باید نگاه آرمانی که امام راحل داشتند و نیز نگاه آرمانی مقام معظم رهبری را به خوبی به این نسل منتقل کنیم.

سرهنگ صابر ماهانی با بیان اینکه بسیج دانش آموزی، پایه و اساس بسیج است افزود: مقامات عالی آینده و دست اندرکاران کشور از مجموعه های بسیج و دانش آموزی هستند، از این رو اگر بخواهیم در آینده عطر و رایحه بسیج را در همه صحنه ها داشته باشیم باید در بسیج دانش آموزی سرمایه گذاری کنیم.

۱۳۹۴/۸/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: