نسخه چاپی

مسئولان دقت كنند برجام به الجزایر جدید تبدیل نشود

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی آمریكا گفت: آمریكا همواره ثابت كرده است كه هیچ گاه خیرخواه ایران نبوده و نیست.

به گزارش نما به نقل از تسنیم،قاسم جعفری نماینده مردم بجنورد در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه بدعهدی مسئولان امریکایی که مانند آن در قرارداد الجزایر دیدیم، مسئولان کشورمان چه تدابیری را باید بیاندیشند که برجام به قرارداد الجزایر جدید تبدیل نشود، گفت: از قدیم گفته‌اند که آزموده را آزمودن خطاست و تجربه بهترین معلم است. آمریکا هم همواره ثابت کرده است که هیچ گاه خیرخواه ایران نبوده و نیست.

وی با اشاره به سابقه بدعهدی آمریکا از کودتای 28 مرداد تاکنون اظهار داشت: آمریکا همواره نگاه تاکتیکی داشته و هرگاه قرارداد و یا تعهد کوچکی را امضا کرده است، قیودی را با این عنوان که «آمریکا حتی الامکان تلاش می‌کند» در آن قرار داده تا بتواند از زیر بار تعهدات خود شانه خالی کند و بگوید بیش از این نمی‌توانم اقدامی انجام دهم.

جعفری با اشاره به ضرورت مراقبت مسئولان در اجرای برجام تصریح کرد: ای کاش مسئولان به دعوت و صبر و مقاومت مردم اعتقاد داشتند تا بندهایی از برجام به این شکل تصویب نمی‌شد و من بارها گفته‌ام که اگر مسئولین در همه قوا به معنای کلی آن اراده جدی‌تری داشتند ، بخشی‌هایی از برجام می‌توانست محکم‌تر و دقیق‌تر تنظیم شود، بنابراین اکنون باید در اجرا دقت بیشتری را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هرچند من در دولتمردان این اراده را نمی‌بینم چرا که آنان تنها در باغ سبز را می‌بینند و هرچه گفته می‌شود سعی می‌کنند نادیده بگیرند، حتی کلمه نفوذ که کدی مهم است و رهبری بر آن تاکید دارند سعی می‌کنند تا کاری کنند که معنای واقعی خود را نداشته باشد و یا در زمینه اقتصاد مقاومتی شاهد هستیم که در سخن از آن گفته می‌شود اما در عمل اقدامی صورت نمی‌گیرد.

جعفری با بیان اینکه باید در اجرای برجام دقت لازم را داشته باشیم تصریح کرد: کمیته نظارت بر برجام باید این دقت را داشته باشد تا شروط نه گانه رهبری در آن رعایت شود و امیدوارم مسئولان با نگاه سهل‌انگارانه و به نیت آنکه به هر بهایی برجام اجرا شود، از این شروط غفلت نکنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان باید مراقبت کنند تا برجام به الجزایر جدید تبدیل نشود، تصریح کرد: من فکر می‌کنم خیلی از موارد بد عهدی آمریکا وجود دارد که قرارداد الجزایر یکی از این موارد است و ما باید دقت لازم را در اجرای برجام داشته باشیم.

۱۳۹۴/۸/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: