نسخه چاپی

مجیدی: «داعش» نام اسلام را به سرقت برده

مجیدی گفت: ما به دنبال آن بودیم تا حقیقت دین اسلام را كه در واقع محبت، عشق و احترام به همه ادیان است به همه نشان بدهیم و آشكار كنیم.

به گزارش نما به نقل از فارس، جشنواره بین المللی هنر سینماتوگرافی «کمرایمیج» چهارشنبه شب با حضور جمع زیادی از مدیران فیلمبرداری و تدوینگران برجسته دنیا در لهستان آغاز به کار کرد. این جشنواره با نمایش فیلم سینمایی محمدرسول الله(ص) که به عنوان یک محصول ارزشمند در حوزه سینماتوگرافی به این جشنواره دعوت شده است، آغاز شد. پیش از آغاز نمایش مجید مجیدی -کارگردان- و ویتوریو استورارو -مدیر فیلمبرداری- فیلم محمد رسول الله به روی صحنه آمدند و دقایق کوتاهی درباره این فیلم صحبت کردند.

مجیدی در ابتدای سخنانش از حضور در این جشنواره هنری-فنی ابراز خرسندی کرد و گفت پیش از این فیلم‌هایش به لهستان آمده اند و خود او برای اولین بار است به لهستان سفر کرده است. مجیدی افزود: امشب شب باشکوهی برای من است چون فیلم پیامبر اسلام در اینجا نمایش داده شده است.

کارگردان فیلم سینمایی «محمدرسول‌الله(ص)»، ساخت این فیلم را حاصل تلاش یک گروه بزرگ طی 7 سال دانست و گفت 3 سال از این هفت سال را ویتوریو استرارو به عنوان مدیرفیلمبرداری این مجموعه بوده ایم.

مجیدی در بخش دیگری از سخنانش به حوادث تروریستی اخیر در پاریس اشاره کرد و با تأکید بر اینکه همه مردم دنیا از این حوادث آزرده خاطر هستند، افزود: امروز گروه تندرویی به اسم داعش جنایت می‌کند و اسم اسلام را به سرقت برده، در حالی که این حرکتهای رادیکال و خشن که به نام اسلام رقم میخورد، هیچ نسبتی با دین ما ندارد.

کارگردان فیلم نماینده ایران در اسکار، در ادامه از تلاش تیم سازنده فیلم محمدرسول الله و به خصوص استرارو برای به تصویر درآوردن گوشه هایی از حقیقت دین اسلام گفت و تاکید کرد: ما به دنبال آن بودیم تا حقیقت دین اسلام را که در واقع محبت، عشق و احترام به همه ادیان است به همه نشان بدهیم و آشکار کنیم.

پیش از سخنان مجیدی، ویتوریو استرارو مدیر فیلمبرداری محمدرسول الله (ص) در سخنانی به زوایای فنی و محتوای این فیلم پرداخت. استرارو با اشاره به معراج پیامبر اسلام گفت: به نظر من تعالی انسان که سیاحت است را میتوانیم به مراحل مختلفی تقسیم کنیم و تلاش کنیم آن را به تصویر بکشیم. دارنده سه جایزه اسکار فیلمبرداری از قصد خود برای نزدیک کردن ادیان در ساخت این اثر گفت و گفت برای رسیدن به این هدف، به همین دلیل دنبال موقعیت بین المللی بودیم تا بتوانیم به این هدف دست یابیم. استرارو از تدابیر فنی و صنعت خاصی که تیم فیلمبرداری این اثر برای دستیابی به هدف خود به کار گرفت گفت و افزود: این برای من خیلی مهم بود و برای همین تکنولوژی و تکنیکهای سینماتوگرافی ایرانی و ایتالیایی را با هم تلفیق و از تکنیکهای جدید تفکیک رنگ و نور استفاده کردیم. سینماتوگراف فیلم محمد رسول الله با این جملات سخنانش را به اتمام رساند: این اقدامات فنی در حالی از سوی ما صورت میگرفت که با عشق و علاقه این کار را انجام میدادیم؛ یعنی با یک انرژی خاص و با پیام صلح.

پس از سخنان مجیدی و استرارو، فیلم محمدرسول الله در حضور بسیاری از عوامل مطرح سینمای جهان از جمله فیلمبرداران و تدوینگران مطرح دنیا در سالن اپرای بیدگورچ به نمایش درآمد و مورد تشویق و استقبال بینندگان قرار گفت. پس از نمایش فیلم نیز مجید مجیدی و ویتوریو استرارو با حضور در نمایشگاه سینماایمیج، از آخرین دستاوردهای فنی فیلمبرداری و نور در سینما بازدید کردند.

قرار است امشب نیز در مراسمی رسمی از مجیدی و استرارو به خاطر ساخت اثر ارزشمند فنی و هنری فیلم دوران کودکی پیامبر (ص) در این جشنواره تقدیر شود.

۱۳۹۴/۸/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: