نسخه چاپی

اثبات كذب بودن یك ادعای دیگر بابك زنجانی از سوی بازپرس پرونده

به گزارش نما - میزان نوشت: بازپرس پرونده بابک زنجانی در خصوص ادعای متهم نفتی در جلسه یازدهم رسیدگی به پرونده فساد نفتی، با ارسال نامه‌ای به دادگاه توضیحاتی را ارائه کرد که متن این نامه در اختیار خبرگزاری میزان قرار گرفته است.

بابک زنجانی در یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی مدعی شده بود که آشنایی من با بازپرس پرونده به خیلی قبل ترها برمی‌گردد؛ چرا که سال 87 یک اتفاقی بین ما افتاد که من 200 میلیارد تومان پول جابه‌جا کردم و بازپرس گفته بود باید با پرداخت این پول حسابشان را ببندم.

این ادعای متهم نفتی در دوازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی با واکنش بازپرس پرونده مواجه شد. وی با تکذیب این موضوع طی نامه‌ای به قاضی صلواتی اظهار کرد: متهم در سال 87 پرونده‌ای در دادسرا جرایم اقتصادی داشته است. نامبرده با یکی از شرکت‌های زیر مجموعه بنیاد تعاون ناجا وارد انعقاد قرارداد می‌شود و 200 میلیارد تومان سفته از سوی این بنیاد صادر و در اختیار بابک زنجانی قرار می‌گیرد و از آنجایی که ادعاهایش دروغ بود از تامین این مبلغ عاجز می‌شود.

بازپرس پرونده در ادامه این نامه توضیح داد: بنابراین ناجا به دادسرای جرایم اقتصادی اعلام شکایت می‌کند و در تیرماه سال 88 موضوع پیگیری و گزارش‌هایی نیز ارسال شد و چون متهم در تبریز بود با نیابت قضایی دستگیرشده و به زندان این شهر می‌رود و اصل سفته‌ها توسط بانک به ناجا مسترد می‌شود.

وی تاکید کرد: بنابراین نامبرده اصلا به دادسرای تهران اعزام نشده بود و به هیچ عنوان در سال 88 نقدینگی به مبلغ 200 میلیارد تومان نداشته است.

۱۳۹۴/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: