نسخه چاپی

چهاردهمین جلسه دادگاه بابك زنجانی آغاز شد

چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابك زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی و دو متهم دیگر این پرونده، روز دوشنبه در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شد.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده میلیاردر نفتی بصورت علنی برگزار می شود و ریاست آن را قاضی ابوالقاسم صلواتی برعهده دارد.

سیزدهمین جلسه دادگاه روز گذشته(یکشنبه) با حضور نمایندگان بانک های مسکن، ملت و تجارت، سازمان تامین اجتماعی، شرکت صدرا، وکلای شرکت نفتی «اچ کی»، شرکت نفت، «م ش» و «ح ف ه» متهمان ردیف دوم و سوم پرونده نفتی و بابک زنجانی، کارشناسان وزارت اطلاعات و بانک مرکزی و همچین نماینده دادستان بصورت علنی برگزار شد.

تاکنون 13 جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی و «م.ش» و «ح.ف.ه» دو متهم دیگر این پرونده، در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شده است.

نماینده دادستان در سه جلسه نخست، کیفرخواست 238 صفحه ای متهمان نفتی را قرائت کرد و بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی از جلسه چهارم شروع به قرائت دفاعیات 200 صفحه ای خود کرد که قرائت این دفاعیات همچنان ادامه داد.

در هفتمین جلسه دادگاه، مرتضی تورک معاون دادستان و مسئول نظارت و پیگیری اموال بابک زنجانی برای ارائه پاره ای توضیحات نسبت به گلایه های متهم مبنی بر کارشناسی غیرواقعی اموال، در دادگاه حاضر شد و توضیحات لازم را ارائه کرد.

در جلسه هشتم نیز وکیل شرکت نفت «اچ کی» به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران، طرح شکایت را تقدیم دادگاه کرد و سپس بابک زنجانی به ادامه قرائت دفاعیات پرداخت.

قاضی صلواتی در جلسه چهارم دادگاه، خطاب به بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی گفته بود که اتهام شما براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته بمنظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو عنوان شده است.

در جلسه نهم، وکیل بانک مسکن و نماینده حقوقی سازمان تامین اجتماعی، طرح شکایت خود را در دادگاه ارائه کردند و سپس بابک زنجانی به ادامه قرائت دفاعیات خود پرداخت.

سخنگوی قوه قضاییه در هشتاد وهفتمین نشست خبری خود گفته بود، هنوز هیچ پولی از سوی بابک زنجانی به حساب شرکت نفت واریز نشده است.

۱۳۹۴/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: