نسخه چاپی

روحانی شنبه به ایتالیا سفر می‌كند

یك پایگاه خبری ایتالیایی خبر داد كه رئیس جمهور ایران قبل از ظهر روز شنبه به ایتالیا خواهد رسید.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، پایگاه ایتالیایی "سولو نیوز" اعلام کرد، رئیس جمهور ایران روز شنبه آتی به ایتالیا سفر کرده و با مقامات این کشور و نیز در واتیکان با پاپ دیدار خواهد کرد.

قبل از ظهر روز شنبه حسن روحانی رئیس جمهور ایران به پایتخت ایتالیا خواهد رسید. او پس از دیدار با سرجو ماتارلا رئیس جمهور ایتالیا، ‌در حدود ساعت هفده (به وقت محلی) با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار خواهد کرد. پس از آن میهمان متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا خواهد بود. رئیس جمهور ایران همچنین با کارفرمایان دیدار خواهد داشت. در حالیکه در روز یکشنبه در رم (پایتخت ایتالیا)، با پیئترو گراسو رئیس مجلس سنا و (خانم) لائورا بولدرینی رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار خواهد کرد.

این پایگاه اینترنتی نوشت، این اولین دیدار یک رئیس جمهور ایران از یک کشور عضو اتحادیه اروپا پس از شانزده سال،‌ یعنی از سال 1999 میلادی به بعد،‌ زمانیکه محمد خاتمی اصلاح طلب برای اولین بار در سفر اروپایی خود پس از انقلاب اسلامی در سال 1979 میلادی، به رم سفر کرد،‌ خواهد بود.
ایران مصمم به توسعه و تقویت روابط خود با کشورهای اروپایی بوده و برای انجام دادن چنین کاری،‌ ایتالیا را به عنوان «دروازه اروپا» انتخاب کرده است.

در همین زمینه، پائولو جنتیلونی وزیر امور خارجه ایتالیا گفته است،‌ (سفر روحانی به ایتالیا) بیش از همه در خصوص یک تفاهم نامه خواهد بود. چرا که با توجه به اینکه هنوز زمان از میان برداشتن تحریم های اعمال شده علیه تهران توسط آمریکا و اتحادیه اروپا، نرسیده است،‌ این را می دانیم که این روند خیلی روشن پیش رفته و سفر رئیس جمهور روحانی بمنزله فرصتی برای شروع و تحکیم همکاری های اقتصادی و فرهنگی ما است.

۱۳۹۴/۹/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: