نسخه چاپی

اوباما: واشنگتن و پاریس در مقابل تروریسم متحد هستند

رئیس جمهور آمریكا پس از دیدار با رئیس جمهور فرانسه گفت كه واشنگتن و پاریس در مقابل تروریسم متحد هستند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با "فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه گفت که واشنگتن و پاریس در مقابل تروریسم متحد هستند.

اوباما گفت که با فرانسه توافق کردیم که روسیه در صورتی که به جای آنکه به دنبال تقویت اسد باشد اهداف خود را علیه داعش به کار بگیرد، می‌تواند به ایفای نقش بپردازد.

وی افزود: توافق کردیم که تلاش‌های خود علیه داعش را افزایش دهیم و آمریکا حمایت لازم از جنگنده‌های فرانسه برای حملات علیه داعش را فراهم خواهد کرد.

اوباما گفت: داعش را نمی‌توان تحمل کرد و باید آن را نابود کنیم و این اقدام را باید با یکدیگر انجام دهیم.

رئیس جمهور آمریکا درباره حملات پاریس گفت: زمانی که آن تراژدی روی داد، قلب‌های ما نیز شکست. تروریست‌ها خشونت‌های خود را علیه روح فرانسه هدف قرار داده و به آزادی و جامعه آزاد حمله کردند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه کنفرانس خبری خود گفت: ما پیروز خواهیم شد و گروه‌هایی نظیر داعش بازنده خواهند شد.

اوباما در پیام خود به شهروندان آمریکایی گفت: نمی‌تواند به ترس اجازه دهیم که باعث گسست ما شود و در این صورت است که تروریست‌ها پیروز خواهند شد.

"فرانسوا اولاند" رئیس جمهور فرانسه نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که اوباما پس از حملات پاریس ساعت 2 صبح با وی تماس گرفته و تاکید کرده که آمریکا در کنار فرانسه است.

وی افزود: فرانسه به دلیل آن چیزی که بیانگر آن است که فرهنگ و ارزش‌هاست، مورد حملات قرار گرفت و با عزمی خستگی ناپذیر با تروریسم در هر جا مبارزه خواهیم کرد.

اولاند گفت: باید مرز میان سوریه و ترکیه برای جلوگیری از حرکت تروریست‌ها به اروپا مسدود شود و ما نیازمند پاسخی مشترک هستیم. فرانسه و آمریکا باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا پاسخ مشترکی علیه داعش دهند.

اولاند گفت: به پوتین خواهیم کرد که فرانسه می‌تواند با روسیه همکاری کند در صورتی که مسکو اقدامات نظامی علیه داعش را متمرکز کند.

اوباما در واکنش به سرنگونی جنگنده روسی از جانب ترکیه، گفت: ترکیه حق دارد از مرزهای و حریم خود دفاع کند و گفتگوی مستقیم روسیه و ترکیه برای کاهش بحران ضروری است.

۱۳۹۴/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...