نسخه چاپی

جب بوش: اوباما جرأتِ نابودی داعش را ندارد

نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریكا، امروز اعلام كرد اوباما جرأت و اراده نابودی داعش را ندارد.

به گزارش نما ، باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل نوشت: «جب بوش،» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 آمریکا، صبح امروز (چهارشنبه) در گفتگو با سی‌اِن‌اِن، اظهار داشت: «باراک اوباما،» رئیس‌جمهور این کشور جرأت ریشه‌کن کردن تروریست‌های داعش در سوریه و عراق را ندارد.

فرماندار سابق ایالت «فلوریدا» همچنین مدعی شد: «برای از میان برداشتن داعش به راهبردهای مؤثری نیاز داریم. ما اراده لازم را داریم.» وی با اذعان به اینکه اوباما رغبتی به نابودی داعش ندارد، افزود: «اگر برای از میان برداشتن داعش عزمی راسخ داریم، باید تدابیر جدی‌تری بیندیشیم.»

بوش اظهارات اخیر اوباما را درخصوص محصور بودن تروریست‌های داعش در مناطق به‌اصطلاح «تحت خلافت» این گروه تروریستی، به تمسخر گرفت و مدعی شد داعش در حال گسترش قلمرو تحت اشغال خود است.

این نامزد جمهوری‌خواه همچنین با انتقاد از همکاری کاخ‌سفید و کرملین در جنگ علیه داعش، افزود: «روسیه متحد ما نیست. روابط ما با این کشور باید از موضع قدرت باشد و نه ضعف. اینکه آن‌ها به این سرعت در سوریه پایگاه نظامی ایجاد کردند و حضور خود را در منطقه خاورمیانه افزایش داده‌اند، تنها بدلیل ضعف ماست.»

۱۳۹۴/۹/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: