نسخه چاپی

افزایش همكاریهای كنسولی ایران و گرجستان

همكاریهای كنسولی میان جمهوری اسلامی ایران و گرجستان در دوران پسابرجام گسترش چشمگیری خواهد یافت.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، مدیران کل کنسولی وزارت امور خارجه های ایران و گرجستان درجریان دومین نشست رایزنیهای کنسولی میان دوکشور؛ بر گسترش هرچه بیشتر روابط مردم با مردم تاکید کرده و توافق کردند که برای سرمایه گذاران، تجار، گردشگران، هنرمندان، اساتید، دانشجویان و دیگر اقشار تسهیلات بیشتری در زمینه سفر و اقامت فراهم کنند.

همچنین در چارچوب گسترش روابط بین دو ملت؛ توسعه همکاریها و مبادلات علمی، آموزشی، فرهنگی و هنری نیز مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

دو طرف تاکید کردند که امضای موافقتنامه هایی مثل معاضدت قضائی، استرداد مجرمین و انتقال محکومین می تواند بستر لازم برای توسعه هر چه بیشتر مناسبات کنسولی بین دو کشور را مهیا سازد و برهمین اساس مقرر شد دو کشور از مجاری دیپلماتیک زمینه رایزنی مقامات ذیربط دوکشور برای بررسی امکان انعقاد موافقتنامه های مزبور را فراهم کنند.

همکاریهای بین پلیس دوکشور برای مبارزه با قاچاق انسان؛ مواد مخدر ودیگر جرائم سازمان یافته موضوع دیگری بود که مورد توافق و تاکید مدیران کل کنسولی دوکشور قرارگرفت. در خصوص زندانیان، دوطرف تاکید کردند که نهایت تلاش خودرا بکار خواهند بست تا طبق کنوانسیون بین المللی و نیز اصول اخلاقی و انسانی؛ حقوق زندانیان مورد صیانت قرار گیرد.

اجلاس قبلی بین دوکشور سال گذشته در تفلیس برگزار شده بود.

۱۳۹۴/۹/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...