نسخه چاپی

آزادی 40 درصد از مناطق اشغال شده توسط داعش

نخست وزیر عراق با بیان اینكه 40 درصد از مناطق اشغال شده در این كشور از سوی داعش، آزاد شده است، از تلاش برخی جریانها برای به شكست كشاندن این پیروزی ها خبر داد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق از آزادسازی 40 درصد از مناطق اشغال شده توسط گروه تروریستی داعش خبر داد.

وی با بیان اینکه برخی سعی دارند پیروزی‌ها را به شکست بکشانند، تاکید کرد که قصد ندارد پرونده فساد را به یک درگیری سیاسی برای تقسیم بندی دیگران تبدیل کند.

نخست وزیر عراق طی سخنانی در خلال کنفرانس هجرت جوانان که جمعیت هلال احمر این کشور آن را برگزار کرده بود ، گفت: برخی قصد دارند ما را با درگیری های حاشیه ای و درگیری بین استانها مشغول کنند و آنها حتی به ایجاد درگیری بین نواحی و مناطق نیز برای منافع شخصی خود رو آورده اند.

وی با بیان اینکه ما برای شهروندان و منافع کشور تلاش می‌کنیم، افزود: برخی می‌خواهند این پیروزیی‌هایی که قهرمانان ما از طریق عزم ثابت و کنارگذاشتن اختلافات کسب کرده اند، به شکست بکشانند.

العبادی تاکید کرد که ما پیروزی های بزرگی کسب کردیم و حدود 40 درصد از اراضی اشغال شده از گره تروریستی داعش را از دست این گروه آزاد و خطر نظامی را از بغداد دور کردیم. اما خطر امنیت چیزی است که بزرگترین کشورهای جهان هم از آن رنج می برند.

نخست وزیر عراق گفت ما در پیگیری فاسدان سیاستهای روشنی داریم و نمی خواهیم پرونده فساد به یک درگیری سیاسی برای تقسیم بندی بین دیگران تبدیل شود.

العبادی از دستگاه قضایی این کشور خواست برای دوری از سیاست و حفظ استقلال تلاش بیشتری بکند و با پرونده های فساد همانند جرایم عادی برخورد نکند زیرا فاسدان شیوه هایی برای تهدید کارمند، بازجو، شاهد، قاضی و مخفی کردن فسادشان دارند.

نخست وزیر عراق اظهار داشت که یک چالش دیگر هم وجود دارد و آن هم چالش اقتصادی و مالی ناشی از کاهش بهای نفت و افزایش هزینه ها و هزینه های جنگ است. در این زمینه برنامه ها و استراتژی هایی وجود دارد که نیازمند حمایت بویژه از سوی جوانان است تا کشور از این بحران به شکلی قوی‌تر خارج شود.

۱۳۹۴/۹/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: