نسخه چاپی

یك منبع سعودی: حكم اعدام آیت‌الله النمر هفته جاری اجرا می‌ شود

یك منبع سعودی ادعا كرد كه حكم اعدام روحانی برجسته شیعه عربستانی و تعدادی دیگر از افراد محكوم به اعدام در عربستان، هفته جاری اجرا خواهد شد.

به گزارش نما به نقل از ایلنا، «خالد الحقبانی» مدیر صفحه «موجز الاخبار» که از مسئولان امنیتی سابق در منطقه ریاض بوده و منبع نزدیک به وزارت کشور عربستان است، در حساب کاربری خود در «تویی‌تر» نوشت: «هفته جاری، شریعت الهی درباره کسانی که زمین را به فساد کشیده‌اند، اجرا خواهد شد.»
الحقبانی افزود: ‌ «شریعت الهی درباره دو فرد مشهور اجرا خواهد شد که یکی به گرفتن سلاح علیه عربستان تحریک می‌کند و دیگری فتوای کشتن نیروهای امنیتی را صادر می‌کند.»
اشاره نخست الحقبانی به آیت‌الله «نمر باقر النمر»، رهبر شیعیان عربستان است که به اتهام‌های ساختگی از سوی سعودی‌ها به اعدام محکوم شده است.
طبق این گزارش، آیت‌الله نمر در ماه جولای سال ۲۰۱۲ به اتهام «ایجاد فتنه طایفه‌ای» و «سرپیچی از اطاعت ولی‌امر (پادشاه سعودی)» و نیز «تشکیل گروه تروریستی با هدف به قتل رساندن نیروهای امنیتی»، در منطقه «العوامیه» در استان عمدتا شیعه‌نشین «القطیف» در شرق عربستان بازداشت شد.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که روزنامه‌های سعودی نیز هفته گذشته اعلام کرده بودند وزارت کشور عربستان به زودی حکم اعدام ۵۲ نفر از جمله تعدادی از شیعیان و چند نفر از اعضای القاعده را اجرا خواهد کرد.

۱۳۹۴/۹/۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...