نسخه چاپی

توصیه‌های سركنسول ایران در كربلا به زائران اربعین حسینی

سركنسول ایران در كربلا، گفت: زائران سال‌خورده و كودكان، حتماً مشخصات شناسایی خود را به‌صورت گردن‌آویز با خود داشته باشند.

به گزارش نما به نقل از ایلنا، میرمسعود حسینیان به کربلا اظهار داشت: آمارها نشان می‌دهد امسال حدود بیست میلیون نفر زائر برای شرکت در اربعین حسینی، به عراق سفر کرده‌اند، با توجه به اینکه شهر کربلا امکان پذیرایی از این خیل عظیم مردمی را ندارد، توصیه می‌کنیم که زائران در موکب‌های مجهزی که در تمام مسیرهای منتهی به کربلا ایجاد شده‌اند، اقامت کرده تا به‌ تدریج امکان ورود آنها برای زیارت اماکن متبرکه مهیا شود.

حسینیان ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود تا روز اربعین، تعداد زوار ایرانی از مرز دو میلیون نفر فراتر برود و طبیعی است که در این میان تعدادی از زوار، از همراهان خود جامانده و آنان را گم کنند که در این میان و با توجه به اینکه تاکنون حدود ۱۰۰ زائر گم‌ شده به این کنسولگری مراجعه کرده‌اند که اکثر آنان را پیرمردان، پیرزنان و خردسالان تشکیل می‌دهند، ضروری‌ است که زوار عزیز، مشخصات شناسنامه‌ای و شماره تماس را به‌صورت گردن‌آویز همراه خود داشته باشند تا کمک‌رسانی به مفقودان آسان‌تر شود.

وی توصیه کرد: زوار عزیز، حتماً تصویر گذرنامه خود را همراه داشته باشند تا در صورت مفقود شدن مدارکشان، از روی تصویر فوق، برگ خروج برای آنان صادر شود.

سرکنسول ایران در کربلا افزود: اماکن اقامتی اطراف حرم مقدس، پُر شده است، بنابراین زوار عزیز در موکب‌هایی که در فاصله ۲ یا ۳ کیلومتری شهر کربلا مستقر شده‌اند، اقامت کنند. زنان زائر نیز از همراه آوردن جواهرات خودداری کرده و شماره تماس و مشخصات خود را نیز در کیف‌هایشان قرار دهند تا در صورت مفقود شدن، با آنها تماس گرفته شود.

حسینی ادامه داد: عزیزانی که وارد خاک عراق می‌شوند حتماً باید مقررات این کشور را رعایت کنند. از جمله عدم باقی‌ماندن بیش از مدت ویزا درج‌شده در ویزا، زیرا به ازای هر یک روز تأخیر در خروج، ۱۰ دلار جریمه خواهند شد، بنابراین توصیه می‌شود این عزیزان بعد از پایان اربعین، آرام‌آرام با توجه به امکاناتی که فراهم‌شده، کشور عراق را ترک کنند.

سرکنسول ایران در کربلا درباره زائرانی که مدارکشان مفقود شده است٬ گفت: عزیزانی که مدرک شناسایی گم کرده‌اند، اگر یک مدرک شناسایی به ما ارائه بدهند، برایشان مجوز خروج صادر می‌کنیم. همچنین برای سهولت در کار، چنانچه افراد، مدرک شناسایی دیگری نداشته باشند، می‌توانند به آدرس پست الکترونیکی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، مدارکشان را ارسال کنند.

۱۳۹۴/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...