نسخه چاپی

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز 0.7 درصد افزایش یافت و به 1071 دلار و 60 سنت در هر اونس رسید.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار از بالاترین رقم چند ماه اخیر پایین تر آمده، قیمت طلا امروز حدود یک درصد افزایش یافت و افزایش قیمت های ناشی از پیش خریدهای انجام شده در بازار را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا ابتدا تا رقم 1074 دلار و 34 سنت بالا رفت، اما سپس با اندکی تعدیل، 0.7 درصد نسبت به جلسه قبلی رشد داشت و به 1071 دلار و 60 سنت رسید. قیمت طلا در روز دوشنبه نیز نیم درصد افزایش یافته بود

ارزش دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم 8 ماه گذشته در جلسه قبل، امروز در برابر سبد ارزهای جهانی کاهش داشت.

جیمز استیل تحلیلگر اچ اس بی سی گفت: «احتمال دارد پیش خریدهای بیشتر قیمت طلا را بالاتر ببرد، به خصوص اگر تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور همچنان بالا باقی بماند.»

وی افزود، اما عامل کلیدی بازار طلا در هفته جاری نشست این هفته بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه است و انتشار گزارش بازار کار آمریکا در روز جمعه است.

جیمز گاردینر، از گروه ام کی اس گفت، اگر قمیت ها بتواند در بالای سطح مقاومت 1070 دلار باقی بماند، ممکن است شاهد افزایش قیمت های بیشتری باشیم.

افزایش قیمت طلا در طی 2 جلسه اخیر موجب شده تا فلز زرد از پایین ترین رقم خود از فوریه 2010 تاکنون که هفته گذشته به ثبت رسید، فاصله بگیرد.

قیمت طلا در ماه نوامبر 7 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش ماهیانه در 2 سال و نیم اخیر بود.

سرمایه گذاران خود را برای افزایش نرخ بهره در آمریکا آماده می کنند، زیرا انتظار دارند این اتفاق در نشست ماه جاری فدرال رزرو رخ دهد.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا به پایین ترین رقم از سپتامبر 2008 تاکنون رسیده است.

۱۳۹۴/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: