نسخه چاپی

زنان چگونه عضو داعش می‌شوند؟

دیلی بیست در گزارشی به شرح چگونگی پیوستن زنان به گروه تروریستی داعش پرداخت.

به گزارش نما به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ دیلی بیست در گزارشی به قلم "میا بلوم" نوشت: مهم نیست داعش در تبلیغات جذب نیروی خود چه دروغ‌هایی بیان می‌کند، تما زنان ملحق شده به این گروه اموال و برده‌های اعضای داعش هستند.

همکاران "رضوان فاروق،" عامل تیراندازی در سان برناردینو کالیفرنیا، اعلام کردند از او بعید بود چنین عمل خشونت‌آمیزی انجام دهد، "تشفین ملک،" همسر فاروق دارای عقاید افراطی بود و او را به این کار وادار کرد. ساعاتی پس از وقوع این جنایت، مقامات آمریکایی اعلام کردند "تشفین ملک" در صفحه فیس بوک خود با داعش بیعت کرده بود.

دیلی بیست در ادامه این گزارش نوشت: برای داعش، زنان اموال ارزشمندی هستند. بررسی عملکرد داعش در ۱۴ ماه گذشته و رفتار داعشی‌ها با زنان ایزدی نشان می‌دهد، آنها کالاهای قیمتی برای خرید و فروش و معامله بودند. این زنان مورد آزار و اذیت اعضای داعش قرار می‌گیرند و راهی برای فرار ندارند.

داعش از زنان به عنوان برگ برنده‌ای برای راضی نگه داشتن مردان جنگجو استفاده می‌کند. خطرات ناشی از عضویت در داعش موجب می‌شود مردان به فکر ترک گروه تروریستی بیوفتند و به این ترتیب ارتش داعش تضعیف خواهد شد؛ اما حضور زنان و در اختیار گذاشتن آنها به مردان انگیزه‌ای خواهد بود تا آنها نزد داعش باقی بمانند. اعضای داعش به داشتن حقوق مکفی، خانه، زن و بچه وعده داده می‌شوند. هر تروریستی که فرزندی را در قلمرو خلیفه خودخوانده داعش به دنیا آورد دارای امتیازات ویژه‌ای خواهد بود.

زنان خارجی نزد داعش دارای قیمت بالاتری هستند. تروریست‌های خارجی، زنان خارجی را برای همسری می‌پسندند و زنان سوری اغلب برده جنسی می‌شود.
"اقصی محمود،" دختر داعشی که از گلاسکو به این گروه ملحق شد، درباره تجربه خود نزد این گروه تروریستی گفت: زنان نزد داعش فقط وظیف همسر بودن را دارند. اغلب دختران نوجوان و یا در اوایل دهه ۲۰ سالگی هستند و از طریق تبلیغات توییتر، تامبلر، تلگرام، کیک و ... فریب داعش را خورده‌اند. تبلیغات به دو زبان انگلیسی و عربی ارائه می‌شود و برای همه قابل فهم است. زنان و دختران فریب خورده داعش به امید تضمین جایگاه خود در بهشت راهی سوریه می‌شوند. آنها تصور می‌کنند در نبردهای نظامی مشارکت خواهند داشت و دارای جایگاه و مرتبه اجتماعی بالایی می‌شوند. این زنان زمانی متوجه اشتباه خود می‌شوند که دیگر بسیار دیر شده است.

"سامرا کزینویچ" و "سابرینا سلیمویچ" دو دختر شناخته شده از بوسنی هستند که از پیوستن به داعش پشیمان شده و تلاش کردند از رقه بگریزند؛ اما تلاش فرار آنها ناکام ماند و به دست تروریست‌ها کشته شدند. برای داعش تفاوتی ندارد چه تعداد انسان بی‌گناه را می‌کشد چه برسد به آنکه قربانیان زن باشند و داعش نیز آنها را اموال خود می‌داند. این است سرنوشت دختران و زنان غربی که فریب تبلیغات داعش را می‌خورند و خانه‌های خود را برای پیوستن به این گروه تروریستی ترک می‌کنند.

۱۳۹۴/۹/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: