نسخه چاپی

استقبال جان كری از بسته‌ شدن «PMD»

وزیر امور خارجه آمریكا با انتشار بیانیه‌ای از تصویب قطعنامه شورای حكام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره‌ برنامه هسته‌ای ایران استقبال كرد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره‌ برنامه هسته‌ای ایران استقبال کرد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا از تصمیم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بستن پرونده مربوط به ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران استقبال کرد و گفت: تصمیم شورای حکام برای بستن این موضوع به آژانس اجازه خواهد داد تا روی اجرای توافق هسته‌ای 14 ژوئیه تمرکز کند.

وزیر امور خارجه آمریکا که به روسیه سفر کرده است، در بیانیه‌ مکتوب خود تاکید کرد: بسته شدن موضوع ابعاد نظامی احتمالی به این معنی نیست که آژانس دیگر نمی‌تواند در آینده و در صورت لزوم درباره‌ی برنامه هسته‌ای ایران همان گونه که در گذشته انجام داده تحقیق کند.

ایران و گروه 1+5 در 14 ژوئیه سال 2015 به یک توافق جامع دست یافتند که براساس آن، ایران در ازای لغو تحریم‌های بین‌المللی برنامه‌ هسته‌ای‌اش را محدود خواهد کرد.

همچنین شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در یک نشست فوق‌العاده قطعنامه پیشنهادی آژانس برای بستن مسائل باقیمانده در خصوص برنامه‌ هسته‌ای گذشته و حال ایران را به تصویب رساند که یک پیروزی و گام بزرگ در مسیر اجرای توافق هسته‌ای به شمار می‌آید.

جان کری در ادامه بیانیه خود تصریح کرد:‌ تصمیم شورای حکام به روشنی مشخص کرده است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درآینده به طور دقیق اجرای تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک را کاملا راستی آزمایی خواهد کرد.

وی افزود: ‌ما همچنان روی پیشبرد اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک متمرکز خواهیم شد تا از ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران اطمینان یابیم.

۱۳۹۴/۹/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...