نسخه چاپی

حمله پرسپولیس به تیم شكست ناپذیر

مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود. پرسپولیس میزبان استقلال خوزستان صدرنشین است و شاگردان مظلومی به مصاف ملوان می روند.

به گزارش نما به نقل از فارس، دیدارهای هفته هفدهم لیگ برتر روز های پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می شود و پس از آن مسابقات به خاطر نیم فصل حدود یکماه تعطیل می شود. در این هفته استقلال خوزستان و استقلال برای صدرنشینی تلاش می کنند و کورس سه تیم ذوب آهن، صبا و سایپا برای رسیدن به رده سوم جدول لیگ دیدنی است. استقلال خوزستان تیم صدرنشین باید به مصاف پرسپولیس برود و استقلال هم در انزلی مقابل تیم ملوان قرار می گیرد. در تبریز و اصفهان هم شاهد برگزاری دربی های جذابی خواهند بود.

نگاهی به این مسابقات می اندازیم:

فولاد خوزستان- پدیده؛ ادامه بحران شاگردان اسکوچیچ؟

فولاد بحران زده همچنان در رده چهاردهم جدول است و اگر در این بازی بتواند تیم پدیده را شکست بدهد در آنصورت ممکن است یک پله صعود کند. فولاد هفته گذشته مقابل راه آهن به نتیجه ای بهتر از مساوی دست پیدا نکرد. تیم پدیده هم برد مقابل پرسپولیس را در ثانیه های آخر با تساوی عوض کرد. پدیده اگر بتواند در اهواز پیروز شود از رده یازدهم پایین تر نخواهد آمد اما تساوی یا شکست ممکن است جایگاه این تیم را در جدول لیگ یک پله نزول بدهد.

سپاهان- ذوب آهن؛ دربی اصفهان

دربی اصفهان هم می تواند جذاب و دیدنی باشد. سپاهان قهرمان فصل گذشته این روزها وضعیت مناسبی ندارد ولی ذوب آهن در کورس تیم های بالانشین جدول است. هر دو تیم در این فصل در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و می توان این مسابقه را نوعی رقابت آسیایی هم دانست. در دور رفت حسین فرکی توانست دربی اصفهان را به سود سپاهان تمام کند اما او اکنون دیگر در سپاهان نیست. این دو تیم در جام حذفی هم یکبار باهم بازی کردند که تیم ذوب آهن در ضربات پنالتی سپاهان استیماچ را شکست داد. این بازی برای زرد پوشان اصفهانی می تواند جنبه انتقامی هم داشته باشد با این حال اگر سپاهان در این بازی بازنده شود شاید تا رده دهم سقوط کند. ذوب آهن هم در صورت پیروزی در همان رده سوم جدول باقی و جز مدعیان اصلی قهرمانی باقی خواهد ماند.

سایپا- راه آهن؛ برد شاگردان جلالی با درخشش میداودی؟

سایپا که هفته گذشته مقابل گسترش فولاد در تبریز پیروز شد اکنون برای حفظ پله پنجم در جدول تلاش می کند. میلاد میداودی مهاجم سرحال نارنجی پوشان می تواند در این بازی هم نقش تعیین کننده ای برای موفقیت تیمش داشته باشد. شاگردان جلالی اگر در این بازی پیروز نشوند ممکن است تا رده هفتم سقوط کنند. راه آهن هم تلاش می کند که در رده سیزدهم باقی بماند و پایین تر نرود بنابراین شاگردان تارتار باید در این بازی پیروز شوند.

پرسپولیس- استقلال خوزستان؛ حمله شاگردان برانکو به تیم شکست ناپذیر

این بازی حساس ترین مسابقه هفته است. اگر پرسپولیس در این بازی پیروز شود زمینه صدرنشینی رقیب دیرینه اش استقلال را فراهم می کند اما شکست دادن استقلال خوزستان که در 16 بازی فقط یک باخت در هفته اول داشته کار آسانی نیست. شاگردان برانکو اگر بتوانند رکورد شکست ناپذیری تیم عبدالله ویسی را بشکنند ممکن است با دو پله صعود به رده چهارم جدول برسند. پرسپولیس هم در 10 هفته گذشته باختی نداشته بنابراین هرکدام از دو تیم پیروز شوند نوار موفقیت های حریفشان را قطع کرده اند.

پرسپولیس در این مسابقه سوشا مکانی را به دلیل دو اخطاره بودن در اختیار ندارد و ایمان صادقی دروازه بان دوم باید درون دروازه قرار بگیرد. دروازه بانی که با وجود حضور کمش در ترکیب اصلی تیم 2 اشتباه بزرگ داشته و به نوعی زمینه ناکامی تیمش را در دو مسابقه فراهم کرده است. سرخپوشان تهرانی در این فصل از اشتباه های فردی دروازه بان ها و مدافعانش ضربه بزرگی خورده و اگر بازیکنان این تیم مقابل استقلال خوزستان هم تمرکز لازم را نداشته باشند ممکن است ضربه بدی در ورزشگاه آزادی بخورند.

استقلال خوزستان فقط 5 گل خورده و بهترین خط دفاع و دروازه بان نیم فصل را در اختیار دارد باید دید خط حمله زهردار پرسپولیس می تواند دژ مستحکم آبی های اهواز را فتح کند یا نه؟ این مسابقه محک جدی برای مهاجمان پرسپولیس است. شاید هواداران استقلال هم در این بازی دوست داشته باشند که پرسپولیس پیروز شود! زیرا در صورت پیروزی استقلال خوزستان مقابل پرسپولیس، این تیم به احتمال زیاد صدرنشین باقی خواهد ماند البته شاگردان ویسی فقط به لطف تفاضل گل بهتر صدرنشین هستند و مساوی یا شکست در این دیدار می تواند صدر را از این تیم جوان بگیرد.

ملوان - استقلال؛صدرنشینی آبی پوشان در بندرانزلی؟

مظلومی دوست داشت زمان این بازی به تعویق بیفتد اما سازمان لیگ به درخواست سرمربی استقلال برای برگزاری این بازی در اسفند پاسخ منفی داد و استقلال اکنون مجبور است روز جمعه مقابل ملوان بازی کند. استقلالی ها هفته گذشته با اشتباه فاحش کمک داور نتوانست به صدر برسد آن هم در حالیکه 3 بر یک سیاه جامگان را شکست داد. شاید سیدمهدی رحمتی دروازه بان و کاپیتان استقلال در این دیدار هم حضور نداشته باشد و وحید طالب لو بازهم درون دروازه استقلال قرار بگیرد. استقلال اگر می خواهد در کورس قهرمانی از برادر کوچکتر خود عقب نماند باید در این بازی پیروز شود. ملوان هم تیمی است که در 5 هفته اخیر فقط یک امتیاز گرفته و در شرایط بحرانی قرار دارد. هرچند باخت در این بازی هم باعث نمی شود که این تیم از رده دوازدهم پایین تر برود اما پیروزی ممکن است زمینه صعود یک پله ای شاگردان حمید استیلی را فراهم کند. شاید شاگردان مظلومی در بندر انزلی صدرنشین لیگ شوند.

سیاه جامگان - استقلال اهواز؛ نبرد ته جدولی

دیدار تیم های پانزدهم و شانزدهم جدول هم در نوع خود جالب است. استقلال اهواز اگر پیروز هم بشود از رده شانزدهم تکان نخواهد خورد اما سیاه جامگان می تواند در صورت برد یک پله صعود کند. استقلال اهواز با 32 گل خورده ضعیف ترین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و سیاه جامگان هم ممکن است بتواند مقابل تیم بی سامان استقلال اهواز پیروز شود. تیمی که از ابتدای فصل تاکنون تغییرات زیادی در کادرفنی و مدیریتی اش داشته و هنوز هم کمترین امکانات را بین تیم های لیگ برتر دارد.

تراکتورسازی- گسترش فولاد ؛ دربی تبریز

دربی تبریز هم بسیار حساس است امیر قلعه نویی در تلاش است تا تیم تراکتورسازی را دوباره به جمع تیم های بالای جدول برساند و هفته گذشته نیز تیم نفت را در تهران شکست داد تا تراکتورسازی در رده هفتم جدول قرار بگیرد. گسترش هم در خانه به سایپا باخت و اکنون تیم دهم جدول است. گسترش اگر در این بازی هم بازنده شود ممکن است یک پله دیگر هم سقوط کند. در این دربی تماشاگران بیشتر حامی تراکتورسازی هستند و گسترش به اندازه قرمزپوشان تبریزی تماشاگر ندارد با این حال ممکن است شاگردان فراز کمالوند بتوانند از تراکتورسازی امتیاز بگیرند.

صبای قم- نفت تهران؛ هشتمین برد شاگردان دایی؟

علی دایی در این فصل نتایج خوبی با صبا گرفته و تیمش در جمع مدعیان است. صبا در این بازی تلاش می کند با یک برد به رده سوم صعود کند و نفت تهران هم بعد از شکست خانگی مقابل تراکتورسازی نمی خواهد بازهم بازنده باشد. منصوریان وقتی در تهران پنجمین باخت این فصلش را مقابل تیم قلعه نویی متحمل شد به مهدی تاج رئیس سازمان لیگ حمله کرد و او را مقصر دانست. حالا شاید اگر او نتواند در قم هم پیروز شود حملاتش به مدیران فوتبالی را ادامه بدهد! نفت برای ماندن در رتبه نهم تلاش می کند در حالیکه تیمش حاشیه های زیادی دارد. بازیکنان نفت در این روزها بارها بابت پرداخت نشدن مطالباتشان اعتراض کرده اند و حتی چند جلسه ای هم تمرینات این تیم به طور کامل برگزار نشد اما صبای قم هیچ مشکلی ندارد و بازیکنانش فقط و فقط متمرکز بازی و مسایل فنی فوتبال هستند. بنابراین پیروزی برای تیم صبا در این مسابقه خیلی دور از دسترس به نظر نمی رسد.

برنامه و اسامی داوران هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

روز پنجشنبه دهم دی ماه

سایپا- راه آهن-ورزشگاه پاس قوامین تهران- ساعت 15

موعود بنیادیفر- علی میرزابیگی- امیر مبشر- رضا مهدوی ناظر داوری: ایرج نظری

فولاد خوزستان- پدیده خراسان – ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت 15

شاهین حاج بابایی- سعید قاسمی- رحیم حاجیلو- محمد ملکی ناظر داوری: بهرام مهرپیما

فولاد مبارکه سپاهان- ذوب آهن- ورزشگاه فولاد شهر- ساعت 15

حسین زرگر- سجاد طوری- مهدی عالیقدر- امید سعیدفر- اسماعیل صفیری

پرسپولیس- استقلال خوزستان- ورزشگاه آزادی تهران- ساعت 16:30

احمد صالحی- رسول فروغی- آرمان اسعدی- مهدی سیدعلی ناظر داوری: مسعود مرادی

روز جمعه یازدهم دیماه

ملوان بندر انزلی -استقلال – ورزشگاه تختی انزلی- ساعت 14:30

محسن ترکی- رضا سخندان- تورج عیوض محمدی- محمدرضا فغانی ناظر داوری: حسین عسگری

سیاه جامگان خراسان–استقلال اهواز- ورزشگاه ثامن مشهد- ساعت 14:30

بابک وسیله بر- فرزاد بهرامی- حمزه علی سلیمی- وحید کاظمی ناظر داوری: محمدعلی فروغی

تراکتورسازی تبریز- گسترش فولاد تبریز- ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت 15

البرز حاجی پور- میریعقوب حجتی- یعقوب سخندان- حمید حاج ملک ناظر داوری: محمدرضا فلاح

صبای قم- نفت تهران- ورزشگاه یادگار امام قم- ساعت 15

تورج حق وردی- حسن یوسفی- مجید ویشگاهی- جمشید محمدی ناظر داوری: عبدالله باعزم

۱۳۹۴/۱۰/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: