نسخه چاپی

۳ طرح ضدایرانی دیگر

عکس خبري -? طرح ضدايراني ديگر

مجلس نمایندگان آمریكا بعد از تصویب طرحی كه اختیارات دولت برای رفع تحریم‌های ضدایرانی را كاهش می‌دهد، ۳ طرح دیگر علیه ایران را معرفی كرد.

نوشتن از وضع تحریم‌های جدید و کارشکنی‌های آمریکا در دوران پسابرجام به یکی از موضوعات ثابت اخبار و گزارش‌های این روزها تبدیل شده است و هفته‌ای بدون سخن گفتن از بدعهدی‌ها و کارشکنی‌های طرف غربی نخواهیم داشت، اتفاقی که در روز اول این هفته نیز تکرار می‌شود و بی‌تردید در روزها و هفته‌های آینده نیز بسیار از آن خواهیم نوشت. مجلس نمایندگان آمریکا که اخیراً با تصویب طرحی، اختیارات دولت برای رفع تحریم‌های ضدایرانی را کاهش ‌داده بود، به تازگی نیز سه طرح دیگر علیه ایران را در دستور کار خود قرار داده است.
طرح «عدم تحمل اقدامات تروریستی» که «ژوزف کندی»، نماینده حزب دموکرات از ایالت «ماساچوست» روز چهارشنبه، 6 ژانویه، برابر با 16 دی‌ماه به نمایندگی از 6 نماینده دیگر به کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده است.
آقای «کندی» و هم‌سلفانش به طور خلاصه، خواستار سرعت بخشیدن به فرایند اعمال تحریم‌ها علیه ایران، در صورت توسل این کشور آنچه اقدامات «تروریستی» خوانده شده، شده‌اند. این طرح، همچنین استفاده ایران از فناوری‌های موشک‌های بالیستیک را نیز مشمول اعمال تحریم‌های جدید می‌کند.

طرح «خاتمه برنامه تسلیحات هسته‌ای ایران قبل از تخفیف تحریم‌ها» که «مایک پامپئو» آن را مطرح کرده است، نماینده جمهوری‌خواه ایالت «کانزاس» روز پنجشنبه، 7 ژانویه، برابر با 17 دی‌ماه به کمیته‌های امور خارجی و کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا ارائه کرده است. سه قانونگذار دیگر نیز، حامی این طرح هستند.
طرح مذکور، خواستار ارائه گزارشی درباره ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ایران و ممانعت از تخفیف تحریم‌ها تا زمانی است که تهران به نحوی قابل راستی‌آزمایی آنچه «تمامی ابعاد نظامی» برنامه هسته‌ایش خوانده شده را خاتمه دهد.
و همچنین طرحی که «جان دیلانی» با عنوان «تحریم و جلوگیری از موشک‌های بالستیک ایران» ، عضو حزب دموکرات و نماینده ایالت «مریلند»، روز پنجشنبه، 7 ژانویه، برابر با 17 دی‌ماه به چهار کمیته‌ امور خارجی، خدمات مالی، قضایی، نظارت و اصلاح دولت تقدیم کرده است.
هدف از این طرح، وضع تحریم علیه افرادی عنوان شده که با ورود و خروج سلاح‌های متعارف پیشرفته یا موشک‌های بالیستیک، فناوری‌ها، اجزا، قطعات یا اطلاعات فنی به ایران و از آن به این کشور در زمینه سلاح‌های متعارف پیشرفته یا موشک‌های بالیستیک کمک کنند.
این سه طرح نه اولین طرح‌های ضدایرانی آمریکا هستند و نه آخرین آنها. طرح‌هایی که عمق دشمنی آمریکا با ایران را نشان می‌دهد و شنیدن آنها این سخنان رهبر معظم انقلاب را به یاد می‌آورد: «من به آمریکایی‌ها خوش‌بین نیستم»، «طرف مقابل (آمریکا) طرفِ لجوج، بدعهد، بدمعامله، اهل دبّه درآوردن، اهل چک‌وچانه کردن، اهل از پشت خنجر زدن و اهل این‌جور کارها و سیاه‌کاری‌هاست.»

۱۳۹۴/۱۰/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...