نسخه چاپی

وزیر دادگستری:

دولت با اجرای برجام بدنبال تحقق جهش اقتصادی است

دولت تدبیر و امید با اجرای برجام درصدد دستیابی به جهش اقتصادی و تحقق رویكرد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش نما وزیر دادگستری گفت، دولت تدبیر و امید با اجرای برجام درصدد دستیابی به جهش اقتصادی و تحقق رویکرد اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در مورد علت تاخیر ارسال بودجه 95 به مجلس تصریح کرد: علت تاخیر ارسال بودجه این بود که می خواستیم افق پس از برجام را در بودجه کاملا ببینیم و آثار آن در نظر بگیریم نه اینکه با محدودیت های تحریم مواجه باشیم.
وی خاطرنشان کرد: نمی خواستیم در فضای تحریم بودجه را بنویسیم و خواستار این موضوع نبودیم چون پول نداشتیم و از طرفی دیگر اگر می خواستیم برای پس از تحریم بودجه را بنویسیم، نگران محقق نشدن و یا فشار طرف مقابل بودیم.
پورمحمدی با بیان اینکه حجم احکام بودجه کاهش یافته، ابراز امیدواری کرد مجلس تا پایان سال جاری بودجه را تصویب کند.
وی ادامه داد: دولت قصد داشت از احکام بودجه بکاهد و این موضوع عملی شد و تصویب آن برای نمایندگان ساده تر به نظر می رسد.
وزیر دادگستری با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه رشد کشور باید جهشی باشد، تصریح کرد: در صورت رشد جهشی می توانیم صادرات و جذب سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم و همه اینها پس از تحریم معنا خواهد یافت.
وی افزود: قدرت صادراتی، فروش میعانات و پتروشیمی و جذب سرمایه های خارجی همه در گرو باز شدن فضای تحریم است که خوشبختانه اکنون محقق شد.
پورمحمدی گفت: دولت اکنون سعی خواهد کرد با جدیت و نگاه جدی، بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی با افقی روشن و با اتکا به ظرفیت داخلی و با موانع کمتر باشد.
وزیر دادگستری در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار ایرنا که آیا غیر از چهار فرد آزاد شده قرار است افراد دیگری نیز آزاد شوند یا نه، گفت: اکنون همین چهار نفر آزاد شدند. آمریکا نیز تعدادی ایرانی را آزاد و تعدادی دیگر که محدودیت داشتند و قرنطینه بودند را رفع محدودیت و رفع قرنطینه کرده است.
وی ادامه داد: آزادی فرد دیگری در دست اقدام نیست.

۱۳۹۴/۱۰/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...