نسخه چاپی

كشف مرموزترین سیاره كهكشان راه شیری

دانشمندان نشانه های قطعی از وجود نهمین سیاره در كهكشان راه شیری كشف كردند.

به گزارش نما به نقل از برنا، نشریات ایندیپندنت، دیلی تلگراف و گاردین تصاویر فرضی از این سیاره منتشر کردند و گزارش مربوط به آن را در صفحات نخستین خود قرار دادند.

گزارش ها حاکی از آن است که منجمان با ارائه دلایلی قانع کننده از وجود سیاره ای مرموز خبر دادند که می تواند نهمین سیاره کهکشان ما باشد. البته دوری مسافت این سیاره باعث شده از تیررس قدرتمندترین تلسکوپ ها مخفی بماند.

دانشمندان معتقدند جرم گازی این سیاره 10 برابر زمین است و از نظر حجم با نپتون که هشتمین سیاره کهکشان ماست برابری می کند. مدار این سیاره چندین میلیارد مایل از مدار نپتون دورتر است از این رو رصد مستقیم آن امکان پذیر نیست.

به گزارش برنا به نقل از العالم، به گفته دانشمندان چرخش این سیاره حول مدار خورشید حدود 10 هزار تا 20 هزار سال طول می کشد.

دانشمندان دانشکده فناوری کالیفرنیا که این اکتشاف را به نام خود ثبت کردند، معتقدند که این سیاره در مدار خود وقتی در نزدیک ترین حالت به خورشید قرار می گیرد 15 بار دورتر از پلوتون است و این به معنای فاصله 93 میلیارد مایلی این سیاره از خورشید است. به عبارت دیگر نور خورشید یک هفته کامل زمان نیاز دارد تا به این سیاره برسد.

۱۳۹۴/۱۱/۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...