نسخه چاپی

بخش خصوصی در چه زمینه هایی می تواند به دولت كمك كند؟

عضو اسبق اتاق بازرگانی تهران گفت:« سیاست دولت برای واگذاری بخش خصوصی و خصوصی سازی فعالیت های اقتصادی در پساتحریم فرصت مناسب و خوبی است. »

به گزارش نما؛ سید کاظم دوست حسینی، عضو اسبق اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرآنلاین درباره شرایط آمادگی بخش خصوصی در پساتحریم اظهار نظر کرد و گفت:« بخش خصوصی فارغ از مسائل پساتحریم ، شرایط خود را درست کند و تصدی گری دولت را کاهش دهد. بخش خصوصی برای مستقل شدن باید تلاش کند. شرایط تحریم بیشتر جنبه محدود کردن دولت بود. بخش خصوصی بیشتر می توانست فعالیت کند و تحریم ها محدودیت خیلی زیادی را برای این بخش ایجاد نکرد.در شرایط قبل از پساتحریم نمود بخش خصوصی بیشتر بود.»

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی می تواند در جذب سرمایه نقش مهمی داشته باشد گفت :«اناگفته نماند که در حال حاضر شرایط بسیار بهتر شده است و فرصت خوبی برای بخش خصوصی است. سیاست دولت برای واگذاری بخش خصوصی و خصوصی سازی فعالیت های اقتصادی در پساتحریم فرصت مناسب و خوبی است. بخش خصوصی در همکاری خارجی می تواند تحول خوبی در جذب سرمایه گذار های خارجی داشته باشد.»

دوست حسینی در پاسخ به سوال اینکه بخش خصوصی چقدر می تواند در خروج از رکود به دولت کمک کند گفت:« بستگی به این دارد که فعالیت های اقتصادی چگونه پیش رود. بخش خصوصی بهره بری زیادی دارد. در زمینه توسعه اقتصادی می تواند همراه باشد. بخش خصوصی باید بیشتر از توسعه کمی در توسعه کیفی عمل کند و به دولت در خروج از رکود کمک کند.»
ثبت: ۱۳۹۴/۱۱/۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...