نسخه چاپی

پیش بینی افزایش 10 درصدی میوه در شب عید

نارنگی بر مدار گرانی

رئیس اتحادیه میوه وسبزی گفت: باتوجه به ذخیره سازی كافی محصولات پیش بینی می شود كه قیمت میوه تا پایان 15 فروردین ماه تنها 10 درصد افزایش یابد.

به گزارش نما حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه و سبزی در خصوص تحولات قیمت میوه در شب عید اظهار داشت: قیمت پیاز و سیب زمینی نسبت به دو هفته گذشته تغییری نداشته به طوری که قیمت هرکیلو سیب زمینی بین 650 تا هزار و 100 و پیاز هزار و 500 تا دو تومان است.

وی افزود: قیمت هرکیلوگرم سیب سفید و قرمز ممتاز بین سه هزار و 500 الی 4 هزار تومان است ودرجه دو هزا رو 500 الی دو هزار و 500 تومان، موز دو هزار و 800 الی سه هزار دو 200 تومان ، پرتغال ساری دو الی سه هزار تومان ، پرتغال تامسون دو الی دو هزار و 500 تومان است .

مهاجران در خصوص میوه شب عید بیان کرد: با توجه به اینکه سیب و پرتغال اصلی ترین میوه های شب عید است ذخیره سازی این محصولات به طور کافی انجام نشده لذا پیش بینی می شود تا 15 فروردین ماه تنها قیمت ها 10 درصد افزایش داشته باشد و گفتنی است که تنها قیمت نارنگی به سبب اتمام فصل تولید و موز به سبب افزایش تقاضا در عید بالاست به طوری که پیش بینی می شود قیمت نارنگی بندر عباس بین 6 الی 8 هزار تومان در این ایام باشد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی در خصوص قاچاق نارنگی پاکستان به کشور اظهار داشت: قاچاق نارنگی پاکستان به وفور به کشور صورت می گیرد و حال لازم است در راستای نفع کشاورزان به سبب اینکه قیمت نارنگی پاکستان از نارنگی بندر عباس ارزانتر است نظارت برقاچاق صورت گیرد.
ثبت: ۱۳۹۴/۱۱/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...