نسخه چاپی

مایكروسافت با عقد قراردادی SwiftKey را خریداری كند

مایكروسافت قصد دارد با عقد قراردادی 250 میلیون دلاری SwiftKey را خریداری كند

به گزارش نما مایکروسافت یکی از بهترین کیبوردها را به کاربران خود ارائه می دهد و آنطور که به نظر می رسد به زودی یک کیبورد خوب دیگر را هم صاحب می شود. فایننشال تایمز گزارش داده است که غول نرم افزاری ساکن ردموند در حال مذاکره با SwiftKey است تا آن را با عقد قراردادی به ارزش 250 میلیون دلار خریداری نماید و خبر خرید خود را نیز احتمالا همین هفته به اطلاع مخاطبانش می رساند.

مایکروسافت بعد از درخواستی که برای اظهار نظر در این رابطه مطرح گردید اعلام نمود «در حال حاضر هیچ اطلاعاتی ندارد» و شرکت طرف قرارداد با آن هم از اظهار عقیده در مورد آنچه «شایعات و ارزیابی ها» خواند، خودداری کرده و ترجیح داد سکوت پیشه کند.

لازم است اضافه نماییم که SwiftKey یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های کیبورد را برای iOS و اندروید ارائه می دهد. این اپ در سال 2010 میلادی برای اندروید ارائه گردید و در سال 2014 هم نسخه ویژه iOS آن عرضه شد.

حدودا همان زمان بود که SwiftKey فروش اپلیکیشن های خود را کنار گذاشت و در عوض تصمیم گرفت از تم های جدیدی که برای کیبورد خود طراحی می کند درآمدزایی نماید.

نشریه Financial Times اعلام داشته، این اپلیکیشن به لحاظ مالی آنطور که انتظار می رفت موفق عمل نکرده که این گفته با در نظر داشتن حضور کیبورد کشویی آن روی بسیاری از دستگاه های موبایل قابل تامل و تا حدود زیادی درست است.

همانطور که گفته شد مایکروسافت پیشتر یک اپلیکیشن خوب کیبورد دارد و به همین خاطر خرید یک اپ دیگر شاید اندکی عجیب به نظر بیاید، اما آنطور که فایننشال تایمز پیش بینی کرده شرکت مورد بحث قصد دارد از کارهای پژوهشی و تحقیقاتی SwiftKey در زمینه هوش مصنوعی بهره بگیرد.

لازم است اضافه نماییم که SwiftKey چندی پیش یک کیبورد اندرویدی را ارائه کرد که در زمان پیش بینی کلمات به جای استفاده از الگوریتم های استاندارد از یک شبکه عصبی بهره می گیرد.

پیش بینی می شود، تحقیقات صورت گرفته در این زمینه و همچنین تیم هایی که کار تحقیقات در این زمینه را انجام داده اند، بعد از این خرید روی پروژه های بیشتری در این زمینه مشغول به کار شوند و کیبورد SwiftKey در واقع تنها یکی از بخش هایی است که مایکروسافت علاقمند به آن بوده.

اگر بخواهیم ماجرا را در سطح ابتدایی بررسی کنیم، خرید SwiftKey صرفا یک اپلیکیشن فوق العاده دیگر را به فهرست دارایی های این شرکت ساکن ردموند اضافه می کند. اما اگر در سطحی بالاتر به این موضوع نگاه کنیم، این شرکت مدتی است که توسعه دهندگان با استعداد و اپلیکیشن های محبوب نظیر سانرایز را به زیر چتر خود می آورد و این کار نیز قطعا دلایل دیگری دارد.

۱۳۹۴/۱۱/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...