نسخه چاپی

طرح قیمت تضمینی محصولات كشاورزی یك طرح ملی است

مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی كشور گفت : طرح قیمت تضمینی محصولات كشاورزی یك پروژه ملی است.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، حسین صفایی امروز در مراسم رسمی راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و گواهی سپرده سکه طلا در بورس کالای ایران زمانی که در سال 89 در خصوص ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی بحث هایی عنوان شد، بنده مخالف آن بودم، چون تصور می کردم این ماده قانونی قابلیت اجرایی ندارد، اما امسال با اجرای این طرح در بورس کالای ایران اعتراف می کنم که اشتباه فکر می کردم.

وی با بیان اینکه طرح قیمت تضمینی محصولات کشاورزی یک پروژه ملی است، افزود: با توجه به ناآشنایی فعالان بازار کشاورزی با چگونگی اجرای معاملات گواهی سپرده کالایی در بورس کالا که در قالب ماده 33 اجرایی شد، زحمات زیادی برای موفقیت این طرح ملی کشیده شد و سرانجام به ثمر نشست.

صفایی با بیان اینکه بخش کشاورزی برای ورود به بازار سرمایه اصرار دارد، تصریح کرد: در سال های اخیر سهم معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران ناچیز بود اما امروز با همکاری بازار سرمایه و بخش کشاورزی شاهد رشد معاملات این بخش در بازار شفاف و مدرن بورس کالا هستیم.

مدیر عامل سازمان تعاونی روستایی کشور گفت: در حال حاضر صندوق سپرده کالایی در حال تاسیس برای جمع آوری نقدینگی است به طوریکه این صندوق با جمع آوری نقدینگی از تعاونی ها و اتحادیه ها امکان خرید در زمان های خاص را پیدا می کند.

وی اظهار کرد: همیشه در زمان عرضه محصولات، این نگرانی وجود دارد که حجم تقاضا در زمان عرضه کالاها پایین باشد که این خلا با تاسیس صندوق های سپرده کالایی پر خواهد شود.

در پایان این مراسم از کتاب «رویکرد مبتنی بر بازار در سیاست های حمایت از بخش کشاورزی» که به همت کارشناسان بورس کالای ایران منتشر شده است، رونمایی شد.

۱۳۹۴/۱۲/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...