نسخه چاپی

نحوه نظارت بر محتوای تلفن های همراه

عکس خبري -نحوه نظارت بر محتواي تلفن هاي همراه

رییس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتمام تدوین آیین نامه نحوه نظارت بر محتوای تلفن های همراه خبر داد و افزود: آیین نامه یاد شده در آینده ای نزدیك از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش نما، ' حسن علیزاده' در گفت و گو با ایرنا، هدف از راه اندازی این شبكه را تقویت چرخه اقتصادی محصولات فرهنگی بویژه محصولات دیجیتال عنوان كرد و افزود: مرحله نخست آغاز بكار شبكه توزیع محصولات فرهنگی به توزیع محصولات فرهنگی دیجیتال شامل نرم افزار و بازی های رایانه ای اختصاص دارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد شبكه توزیع محصولات فرهنگی همزمان در دو هزار و 500 فروشگاه بزرگ در تهران راه اندازی می شود و مردم می توانند با مراجعه به این فروشگاه ها از محصولات فرهنگی دیجیتال دارای مجوز بهره مند شوند.

علیزاده همچنین از تفاهم نامه مركز رسانه های دیجیتال با شركت پست جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: به موجب این تفاهم نامه، طرح آزمایشی شبكه توزیع مویرگی محصولات فرهنگی با افتتاح فروشگاه‌هایی در 200 نقطه روستایی در استان فارس، آغاز بكار خواهد كرد.

رییس مركز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از اتمام تدوین آیین نامه نحوه نظارت بر محتوای تلفن های همراه خبر داد و افزود: آیین نامه یاد شده در آینده ای نزدیك از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ خواهد شد.

علیزاده با بیان اینكه طبق قانون، نظارت بر محتوای تلفن های همراه به عهده وزارت ارشاد است، گفت: به رغم همكاری های مركز رسانه های دیجیتال در سال های گذشته با سازمان تنظیم مقررات رادیویی، نظارت ها در این حوزه آن طور كه باید نبوده است.

این مقام مسوول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینكه امروزه شاهد پیامك های تبلیغ محصولات بهداشتی غیر مجاز و سفرهای تفریحی به كشورهای مختلف در ایامی مانند تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) هستیم افزود: آیین نامه یاد شده، نظارت بر محتوای تلفن های همراه را قوی تر از گذشته می كند.

۱۳۹۱/۵/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: