نسخه چاپی

سخنگوی دولت: اقتصاد مقاومتی از ابتدای امسال اجرایی می‌شود

سخنگوی دولت به نامگذاری «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری در سال 95 اشاره كرد و گفت: برنامه اقتصاد مقاومتی از ابتدای امسال اجرایی می‌شود.

به گزارش نما، محمدباقر نوبخت صبح امروز در بدو ورود به گیلان با تبریک و تهنیت به مناسبت تحویل سال جدید، اظهار کرد: راهبرد سال 95 مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری اعلام شده و مسئولیت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در این عرصه سنگین‌تر شده است.

وی به تدوین برنامه اقتصاد مقاومتی از سال گذشته اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال 95 برنامه اقتصاد مقاومتی را در کشور اجرایی می‌کنیم و در این راستا از ملت بزرگ ایران و گیلان می‌خواهم استعانت داشته باشم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه میلیون‌ها جوان منتظر هستند برای آنها شغل ایجاد شود، تصریح کرد: بسیاری از جوانان آماده ازدواج هستند و این امر منوط به ایجاد شرایطی است.

نوبخت متذکر شد: آنها که در عرصه کسب و کار فعال هستند سنگینی رکود را احساس می‌کنند ضمن اینکه بسیاری می‌خواهند تحولی در زندگی خود ایجاد کنند و سرمایه‌گذاری داشته باشند و این امر نیاز به آرامش دارد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به اینکه تمام امور مذکور باید با برنامه‌ریزی انجام شود، بیان کرد: در دو سال و نیم گذشته فرصتی فراهم شده و شرایط نامناسب سرمایه‌گذاری تبدیل به فرصت سرمایه‌گذاری و کار و تلاش شده است.

وی بر استفاده از فرصت مذکور به نحو شایسته در سال 95 تأکید کرد و گفت: از خرداد ماه سال 92 مجموعه جدیدی مسئولیت را در دولت عهده‌دار شدند و در آن زمان مشکل اساسی زنجیر ظالمانه تحریم به پای اقتصاد ملی در کشور وجود داشت.

نوبخت خاطرنشان کرد: تحریم آثار و تبعات ویژه خود را داشت و برداشتن تحریم‌ها را در رأس فعالیت‌های خود گذاشتیم زیرا ملت ایران برای استیفای حقوق قانونی و بین‌المللی خود نباید این مجازات را تحمل کنند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه شکستن تحریم‌ها نیاز به گفت‌وگو داشت، اظهار کرد: احساس کردیم حق و منطقی داریم و می‌توانیم به‌جای درشت‌گویی به طور قوی در مباحث خود از حقوق ملت دفاع کنیم و این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: سال 95 در شرایطی فعالیت‌ها را آغاز می‌کنیم که فرصت جدیدی برای سرمایه‌گذاری‌های مختلف ایجاد شده و تحریم‌ها برداشته شده است.

نوبخت تصریح کرد: آنها که از رده مدیرکل به بالا حاضر نبودند مقام‌های سیاسی خود را روانه ایران کنند اکنون رؤسای جمهور این کشورها با هیئت‌های بلندپایه صف می‌کشند و این در شأن ملت ایران است.
منبع: فارس

۱۳۹۵/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: