نسخه چاپی

هلاكت 123 داعشی در مناطق مختلف عراق

منابع عراقی از هلاكت ۱۲۳ تروریست داعشی در مناطق مختلف عملیاتی، انفجار بمب در شمال و جنوب بغداد و حمله یك جنگنده ناشناس به نیروهای مردمی خبر دادند.

به گزارش نما، فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه‌ای از هلاکت 123 تروریست داعشی از جمله چندین سرکرده آنها در مناطق مختلف عملیاتی خبر داد.

در این بیانیه آمده است نیروهای فرماندهی عملیات الانبار به خانواده‌های آواره در منطقه البوعساف کمک رسانی و پس از فراهم کردن نیازهای پزشکی و خدماتی، آنها را تحویل کمیته رسیدگی به امور آوارگان در استان الانبار دادند. نیروهای این واحد همچنین هفت تروریست داعشی را کشتند و یک خودروی مجهز به تیربار آنها را منهدم کردند.

از سوی دیگر در چارچوب عملیات پاکسازی ناحیه المحمدی و خانه‌های مردم، 64 بمب کشف و خنثی شد. نیروهای عملیات الانبار همچنین پنج منزل بمب‌گذاری شده را پاکسازی کردند، 20 گالن حاوی ماده انفجاری سی4 هم در این عملیات منفجر شد.

نیروهای یگان مهندسی عراق در چارچوب پاکسازی منطقه الزنکوره و راه‌ها از سمت پل فلسطین به سمت منطقه البوجلیب و منطقه بستان حسان و روستای العصریه، 50 بمب را کشف و خنثی کند. یک منزل بمب‌گذاری شده هم پاکسازی شد.

فرماندهی عملیات سامراء هم از کشف و خنثی سازی 20 بمب در جریان عملیات پاکسازی جزیره سامراء خبر داد.

در منطقه عملیاتی فرماندهی عملیات دجله، نیروهای تیپ بیستم لشکر پنجم در مناطق شیخی و ابوخنازیر بمب کارگذاشته شده را کشف و خنثی کردند. دفتر امنیت ملی در استان دیالی هم از دستگیری دو فرد تحت پیگرد بر اساس ماده چهار تروریسم خبر داد.

فرماندهی عملیات صلاح الدین هم از عملیات نیروهای امنیتی و جنبش مردمی النجباء در منطقه کوه‌های مکحول خبر داد که به انهدام یک خودروی حامل تروریست‌ها منجر شد.

در عملیات دیگری که در منطقه الصینیه روستای المالحه با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش انجام شد، چهار تروریست کشته و یک دستگاه خودروی آنها منهدم شد.

فرماندهی عملیات بصره هم از دستگیری چند فرد تحت پیگرد با هماهنگی دستگاه‌های امنیتی خبر داد.

همچنین در حملات جنگنده‌های ارتش به مواضع و مخفیگاه‌های تروریستی در مناطق مختلف، دست‌کم 18 تروریست در موصل کشته و یک انبار سلاح و سکوی پرتاب موشک آنها منهدم شد.

حملات هوایی به مواضع تروریست‌ها در سنجار به کشته شدن دو تروریست و انهدام یک سکوی موشک‌انداز و در الشرقاط به انهدام یک خودرو و در ناحیه المحمدی به کشته شدن پنج تروریست و انهدام یک خودروی بمب‌گذاری شده و یک انبار سلاح و در کبیسه به کشته شدن هشت تروریست و زخمی شدن چهار نفر دیگر و در الحبانیه به انهدام یک نفربرزرهی و در هیت به کشته شدن دو تروریست منجر شد، در الکرمه هم هفت تروریست در حملات هوایی کشته شدند. از الحویجه هم خبر می‌رسد که یک سلاح ضد هوایی تروریست‌ها منهدم شد.

بیانیه نیروهای مسلح عراق آورده است فرمانده کل نیروهای مسلح در جریان بازدید خود از مقر فرماندهی عملیات مشترک دستور داده است که فرماندهی عملیات بغداد تحت فرماندهی عملیات مشترک قرار گیرد.

همچنین در حمله جنگنده‌های ارتش به مواضع تروریست‌ها در استان کرکوک، رزاق البدری ملقب به حجی رزاق سرکرده نظامی داعش که عنوان مسئول نظامی ولایت کرکوک را یدک می‌کشد به همراه برادرش در روستای الجحیش کشته شد. همچنین 17 تروریست چچنی‌الاصل و عرب در این عملیات کشته شدند.

در حمله هوایی به تجمع داعشی‌ها در روستای عدله، 13 تروریست کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند. منابع عراقی از هدف قرار گرفتن تجمع تکفیری‌ها در روستای کزه کان و تجمع آنها در روستای خربه سلطان خبر دادند که به کشته شدن 15 تروریست منجر شد.

تجمع تروریست‌های داعشی در شهرستان الشرقاط هم هدف قرار گرفت که ده‌ها نفر کشته و چند خودروی بمب‌گذاری شده هم منهدم شد.

هلاکت 30 داعشی در جزیره الخالدیه

فرماندهی عملیات الانبار از کشته شدن بیش از 30 تروریست داعشی در جریان عملیات پاکسازی جزیره الخالدیه خبر داد.

این فرماندهی در بیانیه‌ای اعلام کرد در ادامه عملیات پیشروی برای پاکسازی جزیره الخالدیه، بیش از 30 تروریست کشته و 11 بمب هم کشف و خنثی شد.

این بیانیه از کشف و خنثی سازی بیش از 60 بمب کارگذاشته شده از سوی تروریست‌ها خبر داد.

فرماندهی عملیات الانبار روز شنبه 29 اسفند 94 از آغاز عملیات نظامی برای آزادی منطقه البوعبید در شرق شهر الرمادی مرکز استان الانبار خبر داده بود.

انفجار بمب در شمال بغداد

خبر دیگر اینکه بر اثر انفجار بمب در شمال بغداد،‌9 غیرنظامی زخمی شدند.

به گزارش تسنیم به نقل از الفرات، یک منبع امنیتی در بغداد گفت یک بمب کارگذاشده شده در نزدیکی بازاری در منطقه التاجی در شمال بغداد صبح امروز یکشنبه منفجر شد که به زخمی شدن 9 غیر نظامی منجر شد.

منطقه الدوره در جنوب بغداد هم شاهد انفجار بمب بود که به کشته شدن یک غیرنظامی و زخمی شدن پنج نفر دیگر انجامید.

جنگنده ناشناس نیروهای مردمی را در جرف النصر بمباران کرد

خبر دیگر این‌که نیروهای گردان‌های الجهاد از نیروهای داوطلب مردمی تاکید کردند که یک جنگنده ناشناس شامگاه شنبه تجمع این نیروها در منطقه الفاضلیه در ناحیه جرف النصر در شمال استان بابل را بمباران کرد.
در بیانیه این نیروها آمده است جنگنده ناشناس، نیروهای یگان فجر در جرف النصر را با چهار راکت هدف قرار داد که هیچ آسیبی به رزمندگان وارد نشد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۵/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...