نسخه چاپی

هشدار جدی حزب الله عراق به آمریكا

گردانهای حزب الله عراق اعلام كرد كه در برابر نظامیان آمریكایی در این كشور مقاومت خواهد كرد.

به گزارش نما، در بیانیه روز یکشنبه گردانهای حزب الله عراق آمده است: داعش -دست پروردۀ آمریکایی‌ها- نفس‌های آخر خود را می‌کشد، به همین دلیل آمریکایی‌ها نظامیان خود را به صحنه فرستاده تا از آخرین رمق باقیمانده در جسد داعش حمایت کنند، درحالیکه این گروه اکنون دچار مرگ بالینی شده است.

سایت سومریه نیوز به نقل از بیانیه گردانهای حزب الله عراق افزود: آمریکا به دنبال آن است که هرچه بیشتر در امور داخلی عراق دخالت کند، و این دخالتها از طریق موضع‌گیری سفارت واشنگتن در پشتیبانی از یک طرف در مقابل طرف دیگر، و حضور در فرماندهی عملیات مشترک صورت می گیرد.

در این بیانیه تأکید شده است: در گذشته با نیروها و تجهیزات خود آمریکای اشغالگر را شکست دادیم، و امروز هم که امکانات ما ده‌ها برابر شده است در مقابل آنان مقاومت خواهیم کرد.

گردانهای حزب الله عراق یادآوری کرد: باقیمانده خودروهایشان که به وسیله مین‌های ما منهدم شدند هنوز در خیابانهای عراق به چشم می خورند، و نظامیان معلول آنها نیز هنوز در بیمارستانها بستری هستند.

حزب الله عراق خاطرنشان کرد: نظامیان "احمق" اشغالگر باید بفهمند که تجهیزات و امکانات پیشرفته آنها به هر اندازه و مقدار که باشد، باری به دوش آنان خواهد بود و درون آنها خواهند سوخت.

ارتش آمریکا روز یکشنبه (1 فروردین 95) از حضور گروهی از تفنگداران دریایی ارتش این کشور در عراق خبر داد و مدعی شد که مأموریت این نیروها پشتیبانی از ائتلاف ضد داعش است، و همچنین گروه دیگری از تفنگداران برای تقویت و پشتیبانی از آن نیروها به عراق اعزام خواهند شد.

"استیو وارن" سخنگوی ائتلاف آمریکا در دسامبر 2015 از رسیدن نیروهای ویژه آمریکایی به عراق برای انجام چندین مأموریت سری خبر داده و مدعی شده بود که مأموریتهای آنها با هماهنگی بغداد اجرا خواهد شد.

ادعای آمریکا در خصوص تشکیل ائتلاف مبارزه با داعش درحالی است که این گروه تروریستی ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.

۱۳۹۵/۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: