نسخه چاپی

پیك نوروزی در مدارس توزیع شد/دریافت پول از دانش‌آموزان

در حالیكه طبق اعلام وزارت آموزش‌وپرورش تولید پیك‌نوروزی توسط ادارات به صورت متمركز و توزیع آن میان مدارس ممنوع است اما برخی از ادارات آموزش‌وپرورش اقدام به تولید پیك نوروزی و ارائه آن به دانش‌آموزان به ازای دریافت پول كرده‌اند.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، وزارت آموزش‌وپرورش در آخرین هفته‌های سال 94 درخصوص توزیع پیک نوروزی در مدارس صراحتاً اعلام کرد:‌هرگونه تولید پیک نوروزی در استان‌ها و ارسال آن به مدارس غیرقانونی است.

آنگونه که محمد دیمه‌ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش به تسنیم گفت: دستورالعمل مربوط به تکالیف نوروزی دانش‌آموزان به استان‌ها ارسال شده است. در این دستورالعمل اعلام کرده‌ایم، راهنمای تدوین فعالیت‌های یادگیری در ایام تعطیلات نوروز طراحی شود. معلمان چند مدرسه می‌توانند با همراهی یکدیگر برای دانش‌آموزان در ایام تعطیلات نوروز فعالیت‌هایی را طراحی کنند که این فعالیت‌ها باید بیشتر در زمینه مهارت‌های یادگیری و تقویت مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان باشد به عنوان مثال فعالیت‌هایی همچون خاطره‌نویسی، گفت‌وگو با خانواده در مورد آداب و رسوم و نوشتن انشاء در رابطه با خاطرات ایام نوروز طراحی شود.

وی تأکید کرد: هرگونه تولید پیک‌نوروزی در استان‌ها و ارسال آن به مدارس غیرقانونی است و معلمان باید با توجه به شرایط دانش‌آموزان اقدام به ارائه تکالیف نوروزی کنند درحقیقت ادارات آموزش‌وپرورش استان‌ها باید راهنمای تدوین فعالیت‌های یادگیری در ایام نوروز را در اختیار معلمان قرار دهند و معلم متناسب با این راهنما اقدام به تولید محتوا کند.

با وجود آنکه ارائه پیک نوروزی به دانش‌آموزان غیرقانونی بوده و معلمان باید به تناسب شناختی که از دانش‌آموزان داشته، اقدام به ارائه فعالیت‌های یادگیری می‌کردند اما طبق اعلام خانواده‌ها برخی ادارات آموزش‌وپرورش اقدام به توزیع پیک نوروزی و دریافت هزینه از دانش‌آموزان کرده‌اند.

طبق اعلام برخی خانواده‌ها در استان بوشهر از دانش‌آموزان مبلغ 2هزار تومان اخذ و پیک نوروزی به آنها ارائه شده است.

در استان خراسان رضوی نیز پیک نوروزی به صورت هماهنگ طراحی شده و به ازی دریافت مبلغ هزار تومان به دانش‌آموزان ارائه شده است.

شهرستان‌های استان تهران نیز اقدام به تولید پیک نوروزی و ارائه آن به دانش‌آموزان کرده‌اند.

تصاویر پیک‌های نوروزی تولید شده توسط ادارات آموزش‌وپرورش که به دانش‌آموزان فروخته شده است.

۱۳۹۵/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...