نسخه چاپی

ركوردشكنی مصرف بنزین در آخرین روز سال 94

مصرف بنزین كل كشور در آخرین روز سال 94، شنبه (۲۹ اسفندماه ٩٤) با افزایش ۱۵ میلیون لیتری نسبت به روز جمعه به ۱۰۴ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر رسید كه این رقم نسبت به مدت مشابه سال ٩٣، ۱۱ درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش نما، استانهای تهران با ۱۶ میلیون لیتر، اصفهان با هفت میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر، فارس با هفت میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر و کرمان با چهار میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر به ترتیب بیشترین مصرف روزانه را در روز شنبه (۲۹ اسفندماه) به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که مصرف بنزین کل کشور روز جمعه (۲۸ اسفندماه ٩٤) با ١٠ میلیون لیتر کاهش نسبت به روز پنجشنبه به ۸۹ میلیون لیتر رسید.

براساس این گزارش، روز ۲۸ اسفندماه مصرف بنزین استان تهران ١٧ میلیون و ٧٠٠ هزار لیتر، اصفهان هفت میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بود.

شیب مصرف بنزین روز جمعه (۲۸ اسفندماه ٩٤) روند کاهشی در پیش گرفت و مصرف بنزین با ١٤ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال ٩٣ به ۸۹ میلیون لیتر رسید، همچنین در این روز ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل مصرف شد که نسبت به پارسال ۳۶ درصد کاهش داشته است، در دوره مورد بررسی ۶ میلیون لیتر سوخت هواپیما نیز به ۷۹۲ فروند هواپیما تحویل شد.

این در حالی است که روز ۲۷ اسفندماه امسال در کل کشور ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر، استانهای تهران ۱۹ میلیون لیتر، اصفهان هشت میلیون لیتر، فارس پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف شد که این نشاندهنده ۱۴ درصد رشد است.

مصرف بنزین کل کشور در روز چهارشنبه (۲۶ اسفندماه) امسال با ۱۳ درصد افزایش از مرز ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر گذشت.

براساس این گزارش، در روز ٢٦ اسفندماه به ترتیب استانهای تهران با ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، اصفهان ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و خراسان رضوی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بیشترین مصرف کشور را به خود اختصاص دادند.
منبع: ایسنا

۱۳۹۵/۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...