نسخه چاپی

از فعالیت های انتخاباتی قالیباف چه خبر؟

عکس خبري -از فعاليت هاي انتخاباتي قاليباف چه خبر؟

از فعالیت های انتخاباتی قالیباف چه خبر؟/خیز قالیباف برای ریاست جمهوری/حمایت اصلاح طلبان از قالیباف

به گزارش نما به نقل از انتخاب، شهردار پایتخت فعالیت های تبلیغاتی خود را با حضور مستقیم در مجالس و سخنرانی های متعدد رسمی کرده و ستادهای انتخاباتی وی نیز، شبانه روزی مشغول یارگیری از جریان های متعدد در حوزه های مختلف است.

محمدباقر قالیباف، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری 1384 که با فاصله ای کم با نفرات پیروز، شکستی «ناباورانه» را پذیرا شد و در حالی که ریاست فرماندهی ناجا را واگذار کرده بود ، صندلی شهرداری تهران را تصاحب کرد، صندلی که پیشتر در اختیار محمود احمدی نژادی بود که پیروز انتخابات ریاست جمهوری 84 شده بود.

قالیباف از نو شروع کرد، او فعالانه در شهرداری کار کرد به مدیری «پرکار» شهره یافت که برخلاف بسیاری از مدیران، تمایل چندانی برای ورود مستقیم به مسائل سیاسی ندارد. شاید کمتر سخنانی از قالیباف طی آن سالها در خاطره ها باشد که رنگ و بوی سیاسی داشته است ، او بیشتر اظهارات و اقداماتش خود را متمرکز در حوزه شهری کرد تا بهانه به دست دشمنان سیاسی اش ندهد ، ضمن آنکه این اقدامش، او را در حد و اندازه های یک «مدیر شهری» به مردمی شناخت که پیشتر او را «چهره ای نظامی» می دانستند.

آقای شهردار اما، در انتخابات ریاست جمهوری 88 ستادهای انتخاباتی خود را فعالانه بازگشایی کرد و خود را رقیبی جدی برای کاندیداهای انتخابات پیشین قلمداد می کرد، اما یکباره از عرصه کنار کشید و ستادهای انتخاباتی اش را شگفت زده کرد.

اما اینک، همان ستادها دوباره فعال شده است، با انگیزه ای دو چندان برای اعضا و حامیانش ، ستادهایی متنوع و متفاوت در شهرها و استان های مختلف که بسیاری از آن، اینک در اختیار مدیران ارشد شهرداری است.

اما برخی شنیده ها حکایت از آن دارد که احتمال کناره گیری قالیباف از عرصه انتخابات، کمتر از دوره پیشین نیست. گرچه خیلی ها هنوز دلیل کناره گیری یکباره او از کاندیداتوری انتخابات 88 را نمی دانند، اما کناره گیری احتمالی او به دلیل «ورود برخی چهره ها و شخصیت های نظام» جدی به نظر می رسد. کناره گیری که شاید باز هم باعث بهث و حیرت همکاران او شود و آنان را در حسرت تکراری «کاخ ریاست جمهوری» گرفتار کند.

شهردار پرکار تهران که مانند دوران فرماندهی اش در نیروی انتظامی به نسبت «محبوب» است ، احتمال حضور افرادی چون علی اکبر ولایتی و برخی چهره های شاخص را کم نمی داند . برخی محافل می گویند در صورت حضور ولایتی در عرصه انتخابات، قالیباف ضمن کناره گیری، از او حمایت خواهد کرد.

حمایت اصلاح طلبان از قالیباف؟

اما ستادهای انتخاباتی شهردار تهران، مانند سال 88 فرض را بر حضور «قالیباف» در عرصه انتخابات گرفته و فعالانه مشغول فعالیت های خود هستند. در همین حال، شنیده شده برخی ستادهای وی درصددند تا حمایت برخی «چهره های موجه اصلاح طلبان» را به سوی خود جلب کنند. پیش از این صادق زیبا کلام اعلام کرده بود که «اصلاح طلبان می توانند از قالیباف حمایت کنند»

گرچه این پیشنهاد از سوی جریان های تندروی اصلاح طلب رد شده ، اما برخی گروه ها و شخصیت های اصلاح طلب در جلسات اخیر خود به این نتیجه رسیده اند که در صورت «عدم اجماع بر روی فردی خاص» و یا «احتمال رد شدن کاندیدای مورد نظر اصلاح طلبان» ، از محمدباقر قالیباف به عنوان کاندیدای خود در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کنند.

این دسته از اصلاح طلبان، «عملکرد مثبت قالیباف در مدیریت شهری تهران» و «رضایتمندی نسبی مردم تهران» را عامل حمایت احتمالی از قالیباف دانسته اند.

با این همه، قالیباف این روزها در محور شایعات و زمزمه‌های مربوط به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم قرار گرفته‌است، او روز گذشته در نشستی که «هم‌اندیشی مشترک با قریب 200 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی» خوانده شده، حضور پیدا کرد و در سخنانی از نقش مجلس در نظام جمهوری اسلامی، لزوم شایسته گزینی و حوادث 4 سال گذشته سخن گفت.

شایسته سالاری در کشور نیست که نفت 10 دلاری می شود 120 دلار و هیچ تغییری در کشور دیده نمی‌شود

قالیباف در دیدار با نمایندگان مجلس که رسانه های وابسته به او تعداد آنها را 200 نفر عنوان کردند، می گوید: مسئولان و نخبگان حق بی قانونی ندارند و تا قانون در جای خود قرار نگیرد امکان ندارد کشور به پیشرفت برسد چون نتیجه بی قانونی هرج و مرج است.

محمدباقر قالیباف در این هم اندیشی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تمامی گرایش‌ها و سلایق سیاسی در مسجد جامع خرمشهر باغ موزه دفاع مقدس، با بیان این مطالب، ضمن تقدیر از نمایندگان دوره‌های هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی گفت: در مجالس هفتم و هشتم به خصوص مجلس هشتم حمایت نمایندگان از مجموعه مدیریت شهری در کشور بسیار خوب بود و در موضوعاتی از جمله توجه به رتق و فتق امور مردم مخصوصا در حوزه خدمات روزانه، عزیزان کارنامه‌ای روشن، قابل دفاع و قابل تقدیر دارند.

قالیباف با اشاره به نام گذاری دهه چهارم انقلاب به نام پیشرفت و عدالت از سوی مقام معظم رهبری، یادآور شد: به نظر می‌رسد مهمترین ماموریت و رسالت همه کسانی که حول محور ولایت حرکت می‌کنند و دغدغه خون شهدا و آرمان‌های امام (ره) را دارند، موضوع پیشرفت و عدالت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: مروری بر وقایع مهم 4 سال گذشته نشان می‌دهد موضوعاتی نظیر فتنه بزرگ داخلی و حتی موضوعات مهمی نظیر بیداری اسلامی در خارج کشور موجب نشد تا رهبر معظم انقلاب جهت‌گیری نام‌گذاری سالها را بر این اساس معطوف فرمایند، بلکه همه موضوعات از نظر ایشان به سمت حرکتی پیش‌رونده پیگیری شد تا بتوانیم همه کارها را در کشور بر مدار پیشرفت و عدالت پیگیری کنیم. همه اینها حاکی از اهمیت موضوع پیشرفت و کارآمدی نظام است و این سنگر از مهمترین سنگرها و اهدافی است که باید به آن توجه کنیم.

وی اضافه کرد: قلب مردم هم در مجلس شورای اسلامی می‌تپد لذا اگر آنجا راس امور است، اقتدار نظام آنجاست. به همین جهت است که تضعیف مجلس با هر بهانه و به هر شیوه‌ای به معنای تضعیف اقتدار نظام است زیرا نظام ما نظامی مردمی است و این موضوع تکلیف نمایندگان را سخت تر می‌کند.

شهردار تهران گفت: مجلس انقلابی و مردمی باید از طرفی پناهگاه مردم و از سوی دیگر دادگاه مسئولان باشد و مسئولان باید احساس کنند در هر رده و جایگاهی باید در مقابل مجلس پاسخگو باشند و این روندی منطقی و عقلانی است.وی افزود: اما مسئولان و نخبگان حق بی قانونی ندارند، لذا تا قانون در جای خود قرار نگیرد امکان ندارد کشور به پیشرفت برسد چون نتیجه بی قانونی هرج و مرج است.
قالیباف بی‌قانونی را بی دینی، بی‌عقلی، بی‌توجهی به ولایت و نظام ولایی و تضعیف همه آرمان‌ها، معنا و تاکید کرد: امروز قانون گذاری خوب، رسالت نمایندگان مجلس است و نظارت دقیق بر اجرای قانون هم اقتدار نظام و اسلام را در هر سطحی از کشور کشور جاری و ساری می‌کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به شایسته گزینی، موضوع مدیریت را از مهمترین چالش‌های امروز کشور خواند و با بیان اینکه مجلس در مدیریت نقشی کلیدی دارد، خطاب به نمایندگان گفت: در اساس کشور و سطح ملی شایسته گزینی کنید و اگر این کار را به درستی انجام ندهید شایسته سالاری حاکم نمی‌شود. به همین دلیل است که افراد در معرض رای مجلس قرار می‌گیرند و نباید در این مورد کوتاهی و گذشت‌های بی مورد داشت که شواهد آن را امروز می‌بینیم.

شهردار پایتخت ادامه داد: اگر شایسته گزینی دقیق انجام نشود حتما شایسته سالاری در کشور کشته می‌شود و اگر این طور شد دیگر شایسته پروری وجود ندارد و در کشوری که شایسته گزینی، شایسته سالاری و شایسته پروری نباشد مدیریت ضعیفی بر همه سطوح وارد شده و آن هنگام است که اگر نفت بشکه ای 10 دلار فروخته شود یا 120 دلار، هیچ تغییری درحوزه پیشرفت و اقتصاد کشور دیده نمی‌شود. باید دهه پیشرفت و عدالت را با همکاری و همدلی به نقطه اوج خود برسانیم.

۱۳۹۱/۵/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...