نسخه چاپی

هاشمی: دولت گذشته عقیده‌ای به اجرایی كردن این مصوبه مهم نداشت

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تصویب طرح آمایش سرزمین در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: دولت گذشته عقیده‌ای به اجرایی كردن این مصوبه مهم نداشت، اما در دولت یازدهم این كار با شتاب خوبی در حال انجام است.

به گزارش نما، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر امروز در بازدید از فازهای 17 و 18 پارس جنوبی، اظهار داشت: در اواخر دولت سازندگی که طرح‌های پارس جنوبی آغاز شد، امکانات حفاری در دریا را نداشتیم و امکانات ضعیف بود و امروز شاهد پیشرفت‌های خوبی هستیم.

وی افزود: البته بعد از جنگ، تعمیرات خطوط لوله دریایی را متخصصان داخلی انجام دادند و شرکت صدرا در ساخت سکوهای دریایی موفقیت‌های خوبی داشت.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به تصویب طرح آمایش سرزمین در مجمع تشخیص مصلحت نظام، خاطرنشان کرد: دولت گذشته عقیده‌ای به اجرایی کردن این مصوبه مهم نداشت، اما در دولت یازدهم این کار با شتاب خوبی در حال انجام است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: دولت یازدهم برای ایجاد تمدن صنعتی در پارس جنوبی برنامه‌های خوبی دارد و امیدواریم روز‌به‌روز شاهد بهره‌مندی بیش‌تر از این سرمایه عظیم باشیم.

وی تأکید کرد: مردم عسلویه، سیراف، نخل‌تقی و سایر شهرستان‌های اطراف باید از این تمدن بهره بیشتری ببرند.

هاشمی رفسنجانی بر لزوم مشارکت دانشجویان در طرح‌های پارس جنوبی تأکید کرد و افزود: امیدوار هستیم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاه‌های کشور که تسهیلات مرتبط با حوزه انرژی دارند، بتوانند در اجرای این طرح‌ها در پارس جنوبی کمک کنند.

وی گفت: 2 هزار کیلومتر ساحل در جنوب کشور داریم که باید با ساخت شهرک‌ها و مجتمع‌های صنعتی موجبات بهره‌مندی ساحل‌نشینان از ظرفیت‌های بالای خلیج‌فارس را فراهم کنیم.
منبع: فارس

۱۳۹۵/۱/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: