نسخه چاپی

روحانی یازدهم فروردین به اتریش می‌رود

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رئیس‌جمهوری اتریش، در صدر یك هیئت عالی‌رتبه سیاسی و اقتصادی، روز چهارشنبه یازدهم فروردین ماه به وین پایتخت اتریش سفر می‌كند.

به گزارش نما، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور،‌ از سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به کشور اتریش خبر داد و گفت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس جمهوری اتریش، در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی، روز چهارشنبه یازدهم فروردین ماه به وین پایتخت اتریش سفر می‌کند.

وی افزود: در جریان این دیدار که پاسخی به سفر رسمی شهریور ماه "هاینس فیشر" رییس جمهوری اتریش به تهران است، سند نقشه راه همکاری های اقتصادی ایران و اتریش نهایی می شود.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور تصریح کرد: دیدار و گفت وگو با رئیس‌جمهور و صدر اعظم اتریش، و شرکت در همایش اقتصادی که در آن روسای جمهوری و فعالان اقتصادی و نمایندگان بخشهای خصوصی دو کشور نیز حضور خواهند داشت، از جمله برنامه فشرده کاری دکتر روحانی در سفر به وین است.

اسماعیلی ادامه داد: چندین سند، از جمله سند نقشه راه همکاری های اقتصادی و نیز یادداشت های تفاهم همکاری در حوزه های مختلف در حضور روسای جمهوری ایران و اتریش، میان مقامهای دو کشور امضا می شود.

وی اظهارداشت: رئیس‌جمهوری را در این سفر دو روزه که از یازدهم فروردین ماه آغاز می شود، شماری از وزرا و اعضای هیات دولت همراهی می کنند.

وی افزود: همچنین هیئتی از کار آفرینان و فعالان بخش خصوصی و عمومی کشورمان همزمان در اتریش حضور یافته و با شرکای اتریشی و اروپایی خود برای توسعه همکاری‌ها رایزنی و اسنادی را نیز امضا می‌کنند.

رئیس‌جمهور پنج شنبه دوازدهم فروردین ماه به کشورمان باز خواهد گشت.

روحانی 8 فرودین نیز در سفری دو روزه به پاکستان خواهد رفت.
منبع: تسنیم

۱۳۹۵/۱/۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: