نسخه چاپی

كارخانه تولید عامل انتحاری داعش در اروپا

نیویورك تایمز : نشانه های شكل گیری ماشین تروریستی داعش از سال 2014 در اروپا قابل مشاهده بود .

به گزارش نما ، خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: یک نشریه آمریکایی اعلام کرد تروریست های داعش که دست به حملاتی در اروپا می زنند، یک شبه ظاهر نشده اند، آنها در سالهای اخیر در اروپا یک کارخانه تولید عامل انتحاری ایجاد کرده اند.

نشریه « نیویورک تایمز » در مقاله ای با استناد به « پروتکل های بازجویی ها، مکالمات تلفنی، نامه های الکترونیکی رهگیری شده و گزارش های جلسات دادرسی مظنونان در اروپا » نوشت تروریست های داعش یک شبه ظاهر نشده اند، آنها از سال 2012 در حال تدارک این حملات بوده اند. تروریست ها از سال های 2013-2012 افراط گراها را در اروپا استخدام می کردند.

این منبع با استناد به بازجویی های صورت گرفته از رضا حامی 29 ساله که اوت گذشته به همراه یک تروریست دیگر پیش از انجام حملاتی در پایتخت فرانسه دستگیر شد، نوشت : « این یک کارخانه واقعی است. آنها برای حمله به فرانسه یا یک کشور دیگر اروپایی هر کاری می کنند.»

رضا حامی مدت یک هفته تحت یک آموزش فشرده قرار گرفت و مربی او کسی جز عبدالحمید اباعود -یکی از عاملان حملات تروریستی پاریس- نبود.

به نوشته « نیویورک تایمز »، برخی منابع رسمی می گویند از همان سال 2014 می شد نشانه های شکل گیری یک ماشین تروریستی هدفمند را در اروپا مشاهده کرد. با این حال مقامات محلی اغلب اوقات یک حمله موفق را کم اهمیت شمرده و آن را اتفاقی یا انفرادی توصیف می کردند. در رابطه با داعش نیز باید گفت که مقامات یا شناختی از آن نداشتند یا به آن اهمیت نمی دادند.

این نشریه به نقل از ژنرال مایکل فلین، مدیر سابق آژانس اطلاعات دفاعی پنتاگون نوشت داعش به طور ناگهانی ظاهر نشده است. تروریست ها از زمان استقرار در سوریه در سال 2012 ، این حملات را در دیگر کشورها برنامه ریزی می کردند.

نیویورک تایمز افزود به رغم این واقعیت که این گروه تروریستی در سال های 2012 و 2013 فعالانه استخدام خارجی ها و قبل از همه اروپایی ها را آغاز کرد، سیاستمداران اروپایی و آمریکایی همچنان داعش را زیرمجموعه ای از القاعده تلقی می کردند که صرفا به مناطقی در سوریه حمله می کند.

۱۳۹۵/۱/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...