نسخه چاپی

پیشروی ارتش سوریه در شهرك «قریتین»

ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای همپیمان، در محور شمالی شهرك قریتین در جنوب شرقی استان حمص پیشروی كرده است.

به گزارش نما، تسنیم به نقل از «روسیا الیوم»، منابع خبری، عصر شنبه از پیشروی ارتش سوریه در محور شمالی شهرک قریتین، یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در استان حمص خبر دادند.

یگان‌هایی از ارتش و نیروهای مسلح سوریه با همکاری نیروهای هم‌پیمان کنترل مناطقی در استان حمص را به‌دست گرفتند و در جریان این عملیات نظامی، شماری از عناصر تروریستی داعش را در اطراف شهرک قریتین به هلاکت رساندند.

همچنین یگان‌های 11 و 18 ارتش سوریه تمامی تپه‌های مشرف به شهرک قریتین در محورهای شمال، غرب و جنوب آن را به کنترل خود درآوردند.

از سوی دیگر، فعالان سوری اعلام کردند، درگیری‌های شدیدی بین ارتش سوریه و گروه تروریستی داعش در اطراف شهرک قریتین واقع در جنوب شرقی حمص و تپه‌های نزدیک به این استان در جریان است.

نیروهای سوری همچنین موفق شدند از پیشروی تروریست‌های داعش به سمت کوه «الجبیل» و نقط جغرافیایی 861 در شهرک قریتین جلوگیری کرده و خسارات سنگینی به آنها متحمل کنند.

اهمیت نبرد قریتین، که داعش از ماه اوت 2015 آن را به اشغال خود درآورده، این است که پس از آزادسازی «پالمیرا»، شهرک قریتین آخرین پایگاه باقی‌مانده این گروه تروریستی در حومه شرقی حمص محسوب می‌شود.

به گفته منابع نظامی، با آزادسازی شهرک قریتین، حومه شرقی استان حمص به طور کامل از حضور تروریست‌ها پاکسازی می‌شود.

۱۳۹۵/۱/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: