نسخه چاپی

نامه خاتمی در برائت از فتنه ۸۸

عکس خبري -نامه خاتمي در برائت از فتنه ??

در جلسه اصلاح طللبان درباره چگونگی ورود به صحنه انتخابات بحث های مفصلی شروع شده است. اكثریت اصلاح طلبان معتقدند باید با نگارش نامه محرمانه ای كه توسط خاتمی تنظیم می شود به صحنه سیاسی كشور بازگردیم. اعضای جلسه پیشنهاد داده اند در این نامه محرمانه كه به واسطه هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب تقدیم می شود اصلاح طلبان تلویحا از فتنه ۸۸ برائت بجویند. خاتمی به این پیشنهاد روی خوش نشان داده است.

به گزارش نما، خبرنگاران مشرق در جریان پیگیری های خبری به "زمزمه"ها و "گفته می شود"هایی بر می خورند که ميهمان کردن مخاطبان به این شنیده ها خالی از لطف نیست.

*به دلیل استقبال مخاطبان گرامی از خبرهای کوتاه با عنوان "روایت مشرق از گوشه و کنار سیاست" و همچنین درخواست های متعدد و مکرر کاربران برای افزایش روزهای انتشار این اخبار، بنا داریم به حول و قوه الهی در روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته، خبرهای کوتاه را منتشر نماییم. یکی از مزیت های این طرح، تازه تر بودن خبرها و سرعت بیشتر در انعکاس آنها خواهد بود.


*در جلسه افطار دولت و مجلس، دکتر احمدی نژاد از نمایندگان خواسته صرفه جویی را از مجلس آغاز کنند و جلوی برخی ساخت و سازهای مربوط به قوه مقننه را در این برهه بگیرند. احمدی نژاد در این جلسه تاکید کرده من همان احمدی نژاد سال ۸۴ هستم و از شدت کار امروز چند ساعتی فشارم افتاده بود.

*قرار است سفرای جدید ایران در چند کشور مهم بزودی معرفی شوند. این افراد در حال طی کردن دوره سند خوانی هستند. برخی از این سفرا از زیر مجموعه وزارت ارشاد و میراث فرهنگی هستند.

*برخی از نیروهای نزدیک به قالیباف معتقدند در صورتی که وی برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شود، محمدعلی نجفی عضو شورای شهر تهران که جزو یکی از گزینه های ریاست جمهوری اصلاح طلبان است در انتخابات ثبت نام نخواهد کرد.

*در جلسه اصلاح طللبان درباره چگونگی ورود به صحنه انتخابات بحث های مفصلی شروع شده است. اکثریت اصلاح طلبان معتقدند باید با نگارش نامه محرمانه ای که توسط خاتمی تنظیم می شود به صحنه سیاسی کشور بازگردیم. اعضای جلسه پیشنهاد داده اند در این نامه محرمانه که به واسطه هاشمی رفسنجانی به رهبر انقلاب تقدیم می شود اصلاح طلبان تلویحا از فتنه ۸۸ برائت بجویند. خاتمی به این پیشنهاد روی خوش نشان داده است.


*نوار سخنرانی یکی از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری که در جلسه ای خصوصی مطالبی را درباره خرافه گرایی و نحوه مدیریت مشکلات ایراد شده به دست یکی از رقبای انتخاباتی وی افتاده است. وی در این جلسه مطالبی را مطرح کرده که تقطیع آنها می تواند موجی از اعتراض را علیه وی سامان دهد. برخی درصددند با این نوار از این کاندیدا باجگیری کنند.

*مرد خاکستری اصلاحات معتقد است اعتماد به هاشمی رفسنجانی آنها را دچار انشقاق و شکست خواهد کرد. وی در جلسه ای گفته امثال اکبر گنجی ها کجا هستند که مانع بازیگردانی هاشمی در صحنه سیاسی کشور شوند.


*دولت قطر اقدام به تشکیل پادگان نظامی برای آموزش معارضان سوری نموده است. در این پادگان ماکت های بزرگی از مکان های حساس دولتی دمشق توسط طراحان هالیوود ساخته شده تا معارضان آموزش هایی را جهت نحوه بمبگذاری و یا تصرف آنها بگذرانند.

*سعید حجاریان در جمع تعدادی از دانشجویان گفته است:" در صورتی که اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدایی معرفی نکنند رقابت شدیدی میان اصولگرایان کلید خواهد خورد که در این میان بسیاری از اسرار آنان و حتی نظام افشا خواهد شد و این دستاورد کمتر از حضور در عرصه رقابت ریاست جمهوری نخواهد بود."
حجاریان همچنین در این جلسه گفته:" به نظر من نظام برای شرکت اصلاح طلبان در انتخابات چراغ سبز نشان خواهد داد تا وحدت میان اصولگرایان حفظ شود."

*نتایج نظرسنجی یک مرکز معتبر نشان می دهد میزان آرای احمدی نژاد در شهرهای کوچک و روستاها تفاوت چندانی با سه سال قبل نکرده است.

*برخی منابع خبری از انهدام یک پادگان آموزش معارضان سوری در نزدیکی مرز ترکیه با سوریه خبر می دهند. در این عملیات که توسط نیروهای ویژه ارتش سوریه انجام شد تلفات سنگینی به معارضان وارد شد اما با سانسور رسانه های غربی و عربی مواجه شده است.

*بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی بیش از ۳۳۰ هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در کشور حفر شده که تاثیر ویرانگری روی سفره های آب زیرزمینی گذاشته و باعث خشکی قنات ها و چشمه های بسیاری شده است.

*یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری اقدام به راه اندازی ستاد انتخاباتی خود در تقاطع اتوبان ستاری- آبشناسان کرده است. وی معمولا ساعتی از شب را در این ستاد گذرانده و برای حاضران دستورالعمل هایی را صادر می کند.

*حضور برخی مدیران دولتی با خودرو های گرانقیمت در محل کار و یا برخی جلسات و همایش ها تاثیر نامطلوبی بر نگاه مردم داشته است. در حالی که دکتر احمدی نژاد زندگی ساده و به دور از تجملی داشته و در دولت نهم شرط رفت و آمد مدیران با خودروهای ساخت داخل را گذاشته بود اما با سهل انگاری های انجام شده موجی از تجمل گرایی در میان مدیران کلید خورده است.در هفته گذشته رفت و آمد یکی از استانداران با ماشینی لوکس و خارجی در چند همایش بازتاب منفی میان شرکت کنندگان داشته است.

*سرکرده گروهک بهاییت در تبریز دستگیر شده است. از منزل وی تعداد قابل توجهی از اسناد دولتی و قضایی که جعل شده اند به دست آمده است.

*ایران صاحب بالاترین نرخ تولد فرزند پسر در دنیا شده است. در حالی که بر اساس قانون طبیعت میزان تولد جنس نر در برابر ماده در بالاترین وضعیت به ۱۰۳ در برابر ۱۰۰ می رسد این رقم در سال گذشته در ایران به ۱/۱۰۵ در جنس مذکر به ۱۰۰ در جنس مونث رسید که از نظر جمعیت شناسان یک رکورد جهانی است.


*میزان تلفات معارضان سوری طی ۲۰ روز اخیر از مرز ۶ هزار نفر گذشته است. همچنین بیش از ۵ هزار نفر از آنان خود را تسلیم ارتش سوریه کرده اند. تعداد مجروحان شورشیان هم از مرز ۱۰ هزار نفر گذشته است.

۱۳۹۱/۵/۱۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...