نسخه چاپی

آثار بارش برف بهاری در تبریز

عکس خبري -آثار بارش برف بهاري در تبريز

بارش نابهنگام برف سنگین در شانزدهمین روز بهار خسارت هایی را به همراه داشت كه آسیب دیدن بیش از چهار هزار اصله درخت در این كلانشهر از جمله مهمترین آنها بود.

به گزارش نما به نقل از ایرنا، بارش برف سنگین در شانزدهمین روز بهار به دلیل وضعیت هوای مطبوع چند روز گذشته برای هیچ شهروند تبریزی قابل تصور نبود، به طوری که چهره بهاری این شهر به یک باره تبدیل به زمستان شد.

قطعی برق در مناطقی از شهر، افتادن درختان به معابر عمومی و وسائط نقلیه، راه بندان و ایجاد ترافیک سنگین در برخی خیابان ها، تعطیلی مدارس، به تعویق افتادن بازی فوتبال لیگ دسته اول و از همه مهمتر آسیب به فضای سبز شهر از جمله این خسارات ناشی از بارش برف بود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز از آسیب دیدگی چهار هزار و 200 اصله از درختان این کلان شهر در پی بارش برف در شانزدهمین صبح بهار امسال خبر داد و افزود: عمده این درختان آسیب دیده از گونه نارون توپی (قره آغاج) بودند.

محمدحسین حسن زاده ادامه داد: همچنین 80 اصله از درختان سطح تبریز نیز در اثر شدت بارش برف به طور کامل از ریشه جدا شدند.

وی با بیان اینکه عملیات جمع آوری شاخه های آسیب دیده درختان در معابر اصلی به اتمام رسیده است، اظهار کرد: کار جمع آوری موارد باقی مانده نیز توسط کارکنان سازمان پارک ها و فضای سبز تبریز ادامه دارد.

کلان شهر تبریز شاهد بارش برف 20 سانتی متری بود.

بارش برف سنگین باعث شد که طبیعت بهاری در تبریز زیر برف مدفون شود، هر چند که به دلیل آفتابی و گرم شدن هو از بعد از ظهر دیروز، امروز نشانه های کمی از برف در شهر به چشم می خورد.

شدت بارش برف و خطرات احتمالی ناشی از شکسته شدن درختان به اندازه ای بود که نیروهای مسلح مستقر در شهر برای برف تکانی درختان به کمک مدیریت شهری و مردم شتافتند.

به دنبال درخواست فرماندار و شهردار تبریز از اقشار مختلف مردم برای کمک به پاکسازی سطح شهر از برف، با دستور فرماندهان سپاه عاشورا و تیپ 121 تکاور نیروی زمینی ارتش، بسیاری از بسیجیان، پاسداران و ارتشیان مستقر در تبریز و دیگر شهرهای استان برای پاکسازی درختان از برف به کمک نیروهای مردمی آمدند.

دو گردان از سربازان و کادر تیپ 121 تکاور ارتش مستقر در تبریز برای پاکسازی درختان تبریز از سنگینی برف بهاره وارد صحنه شدند.

بارش سنگین برف روز گذشته تبریز که باعث سکستن برخی درختان شده بود، موجب قطعی شبکه برق برخی مناطق شهر تبریز شد و نیروهای امدادی توزیع برق تبریز بلافاصله برای رفع مشکلات وارد عمل شده و در مدت یک ساعت برق این مناطق را وصل کردند.

۱۳۹۵/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...