نسخه چاپی

بوسه‌ دردسرساز در كویت

پس از اینكه وزارت كشور كویت در حكمی به نیروهای امنیتی زندان مركزی اعلام كرد، بوسیدن بینی مخالف برجسته كویتی برای فرد خاطی دو سال زندان دارد، جنجال گسترده‌ای میان حامیان دولت و مخالفان آن به وجود آمد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، رسانه‌های وابسته به مخالفان کویتی اعلام کردند که فرماندهان امنیتی زندان مرکزی کویت در دستوری شفاهی از افسران و نیروهای خود خواستند از بوسه بر بینی "مسلم البراک"، مخالف برجسته کویتی و استقبال گرم از وی هنگام روبه‌رو شدن در راهروهای زندان مرکزی خودداری کنند.

بوسه بر بینی که در کویت و برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس امری مرسوم است برای ادای احترام هنگام سلام و احوال پرسی است و در برخی کشورها همزمان با دست دادن با یکدیگر انجام می‌شود.

طبق گزارش رسانه‌های وابسته به مخالفان کویتی، وزارت کشور کویت تاکنون از ارائه هرگونه توضیحی درخصوص علت صدور این دستور خودداری کرده است.

گرچه این خبر در حد اخباری تایید نشده باقی مانده اما مانع از انتقادات شدید مخالفان کویتی از دولت و فرماندهان نظامی در شبکه‌های اجتماعی نشده و در این شبکه‌ها سیلی از نظرات و انتقادات تند مخالفان علیه دولت رد و بدل شده تا حدی که به یک جنگ لفظی با دولت تبدیل شده است.

البراک که دبیرکل جنبش مردمی مخالفان است، در جریان سخنرانی که حدود سه سال قبل در جمع حامیانش داشت به اتهام اهانت به شخص پادشاه به دو سال حبس محکوم شد.

وی بر سرنگونی دولت و پارلمان فعلی و احیای دوباره قانون انتخابات قبلی در کویت تاکید کرده است.

۱۳۹۵/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...