نسخه چاپی

پیشرفت 99درصدی مترو شهر آفتاب

معاون شهردار تهران با تاكید بر اینكه عملیات احداث ایستگاه مترو شهر آفتاب با 99 درصد پیشرفت فیزیكی اكنون در مرحله تزینات داخلی و نصب پله برقی است، تصریح كرد: پایان فروردین ماه، مترو شهر آفتاب افتتاح خواهد شد.

به گزارش نما سید جعفرتشکری هاشمی با اشاره به آخرین بازدید خود از پروژه ایستگاه مترو شهر آفتاب گفت: عملیات تونل سازی خط مترو فرودگاه امام خمینی(ره) – پرند در ایستگاه شهرآفتاب بصورت صد در صد به اتمام رسیده است.

وی با تاکید براینکه عملیات احداث این ایستگاه هم اکنون در مراحل نازک کاری و نصب تجهیزات و پله‌های برقی قرار دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه معماری ایستگاه مترو شهرآفتاب، ایرانی- اسلامی و برگرفته از بنای تاریخی چهلستون اصفهان است اکنون عملیات بنای آن در دست احداث است.

به گفته معاون شهردار تهران، مساحت این ایستگاه 25 هزار متر مربع و تقریباً 3 برابر ایستگاه‌های معمولی است که با توجه به اینکه مستقیما به داخل نمایشگاه شهر آفتاب دسترسی دارد به منظور امکان مسافرگیری از دو طرف، به صورت جزیره‌ای ساخته شده است.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، تشکری هاشمی ادامه داد: مسیر تونلی فاز نخست پروژه خط مترو تهران – پرند به طول 5.5 کیلومتر به دو روش ترانشه باز و ترانشه بسته(روش اتریشی) حفاری و ساخته شده است.

۱۳۹۵/۱/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...