نسخه چاپی

انگلیس در اتحادیه می ماند یا نمی ماند ؟ !

تبلیغات برای همه پرسی درباره خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از امروز به طور رسمی آغاز می شود.

به گزارش نما ، خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار نوشت: طبق نظرسنجی که روز گذشته روزنامه تایمز منتشر کرد هم اکنون پاسخ مثبت و منفی با یکدیگر برابرند. هفده درصد مردم نیز اعلام کرده اند هنوز در این باره تصمیمی نگرفته اند.

مردم انگلیس ده هفته دیگر درباره آینده کشورشان تصمیم گیری خواهند کرد. این نخستین همه پرسی در مورد عضویت در اتحادیه اروپا در چهل و یک سال گذشته در انگلیس است. مخالفان و موافقان عضویت در اتحادیه اروپا ده هفته زمان دارند تا افرادی را که مردد هستند به نفع خود متقاعد کنند.

جرمی کوربن رهبر حزب کارگر می گوید اکثریت اعضای حزب کارگر خواستار ماندن در اتحادیه اروپا هستند. آنها می گویند: ما معتقدیم ماندن در اتحادیه اروپا شانس مقابله با چالش هایی را به ما می دهد که در قرن بیست و یکم در انتظار ماست.

فاکتور پرونده پاناما !
افشای اطلاعات جدید در مورد مشارکت دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در شرکتی فراساحلی در پاناما، حامیان ماندن در اتحادیه اروپا را تا اندازه ای تضعیف کرده است. این مسئله موجب بروز اختلاف در حزب کارگر شده است. بوریس جانسون شهردار محبوب لندن برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تبلیغ می کند.

در شرایط کنونی میزان مشارکت در همه پرسی عامل تعیین کننده خواهد بود.

۱۳۹۵/۱/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: