نسخه چاپی

آمریكایی‌ها از برجام هسته‌ای به برجام موشكی خیز برداشته‌اند

امام جمعه تبریز گفت: آمریكایی‌ها علاوه‌بر بدعهدی در برجام هسته‌ای به سوی برجام موشكی نیز خیز برداشته‌اند، اما كور خوانده‌اند.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، آیت‌الله «محسن مجتهد شبستری» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با برخی مسئولان کشور، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار چند تذکر به مسئولان دادند که یکی از آن‌ها توجه به وحدت بود و این‌که نباید وحدت تنها در شعار باقی بماند بلکهٰ در کنار آن، همزبانی، همدلی و همکاری نیز باشد.

وی افزود: تذکر دوم ایشان مربوط به اقتصاد مقاومتی و ضرورت اجرایی شدن آن و توجه دولت در پر کردن خلاهای موجود اقتصادی بود، اما تذکر سوم ایشان که بسیار مهم بوده و این چندمین بار است که آن را بیان می‌کنند اعتماد نکردن به آمریکایی‌های فریبکار بود، مسئولان عزیزمان باید سعی کنند برنامه‌ریزی‌های خود را متناسب با اتکا به داخل کشور تنظیم کنند.

امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به عهدشکنی‌های آمریکایی‌ها در خصوص برجام و اینکه تعهدات آمریکا روی کاغذ باقی مانده است، تصریح کرد: ما مشاهده می‌کنیم، در هر نقطه از منطقه که آتشی شعله‌ور شده است، آمریکا در آن دستی دارد، امروز در خصوص جمهوری اسلامی ایران نیز بدعهدی‌هایشان در خصوص برجام هسته‌ای کافی نبوده، خیز برداشته‌اند برای برجام موشکی، اما کور خوانده‌اند.

وی با بیان این‌که برگزاری انتخابات منسجم در سوریه‌ای که از حدود شش سال قبل درگیر جنگ است، پیام‌های روشن بین‌المللی و منطقه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: این انتخابات که با استقبال زیادی هم از طرف مردم مواجه شده است، به کشورهای بیگانه‌ای که سعی در سقوط دولت بشار اسد را داشتند این پیام را می‌دهد که مردم سوریه اراده خود را حفظ کرده‌اند و سعی در بیرون راندن متجاوزان از کشور خود دارند.

وی افزود: پیام منطقه‌ای این انتخابات به کشورهای شیخ نشین عربی این است که عمر حکومت‌های پادشاهی موروثی به اتمام رسیده و حق انتخاب با مردم است. اما پیام بین‌المللی این انتخابات ناکامی 83 کشور بیگانه‌ای است که قصد داشته و دارند تا حکومت سوریه سقوط کند.

مجتهد شبستری، با بیان این‌که مایه تأسف است که در اجلاس اخیر شورای همکاری سران اسلامی قطعنامه‌ای علیه حزب‌الله، سوریه و ایران صادر شده است، افزود: از شورایی که کارگردان اصلی آن آل سعود است، انتظار می‌رود محصولی مزخرف چون این قطعنامه 200 بندی که به محکوم کردن حزب‌الله و سوریه می‌پردازد، داشته باشد.

وی افزود: آل‌سعود که با این همه تجاوز و کشتار و ظلم در کشورهای اسلامی چون یمن، خود را خادم حرمین شریفین می‌داند، در این اجلاس مطالب بی‌اساسی را به ایران اسلامی نسبت داد که در اصل این اقدامات، کار خودشان است، پس مردم ایران بی‌دلیل نیست که در کنار شعار خود، شعار مرگ بر آل سعود را نیز اضافه کرده‌اند.

امام جمعه تبریز با اشاره به نزدیک شدن ایام اعتکاف از مومنانی که این وظیفه را به جا خواهند آورد، خواست تا آزادی مسلمانانی که درگیر جنگ هستند را از خداوند مسألت کنند.

۱۳۹۵/۱/۲۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: