نسخه چاپی

ارسال نامه آیت‌الله مكارم شیرازی به روحانی

شهردار قم گفت: با توجه به مشكلاتی كه سودهای بدهی‌های بانكی شهرداری برای شهر قم ایجاد كرده است، شاهد حمایت مراجع و علما در خصوص رفع این مشكل بودیم و در این زمینه آیت‌الله مكارم شیرازی نامه‌ای به رئیس جمهور ارسال كرده است.

به گزارش نما به نقل از فارس، مرتضی سقائیان‌نژاد در دیدار آیت‌الله سعیدی امام جمعه قم با بیان اینکه عمده توان مدیریت شهری در سال گذشته صرف رفع چالش‌های شهرداری و اصلاح ساختاری این مجموعه شده است اظهار کرد: خوشبختانه سال گذشته اصلاح ساختار تشکیلات در سیستم شهرداری در ابعاد عمرانی، مالی، سرمایه گذاری و برنامه ریزی صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه در گذشته قدرت تصمیم گیری در برخی بخش‌های شهرداری از نیروها گرفته شده بود، خاطرنشان کرد: امروز با تدبیر صورت گرفته آرامش مناسبی در مجموعه شهرداری حاکم شده است.

شهردار قم با اشاره به بدهی‌های بانکی شهرداری تصریح کرد: سال گذشته بالغ بر 500 میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری تهاتر شد و 500 میلیارد هم برای امسال پیش بینی شده و برنامه داریم طی سه سال همه بدهی‌های بانکی را مستهلک کنیم.

وی به مشکل سود دیرکرد وام‌های بانکی اشاره و خاطرنشان کرد: این مسئله برای مراجع و علما تشریح شده و نظر مثبت علماء و بزرگان قم برای رفع این مشکل را داشتیم و در این زمینه شاهد ارسال نامه از طرف آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله مومن به رئیس جمهوری و رهبری برای رفع بدهی‌های بانکی شهرداری قم بوده‌ایم.

سقائیان‌نژاد با اشاره به مستهلک شدن بخش عمده بدهی‌های شهرداری به پیمانکاران افزود: خوشبختانه در شرایط فعلی همه طرح‌های عمرانی شهر فعال است.

وی به مشکل تاخیر در تکمیل برخی پروژه‌های عمرانی اشاره و تصریح کرد: در صدد هستیم اکثر پروژه‌های نیمه کاره شهر را تا پایان امسال راه اندازی کنیم و پروژه‌های جدیدی که آغاز می‌شود حداکثر یکساله در اختیار مردم قرار دهیم.

۱۳۹۵/۲/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...