نسخه چاپی

كشته شدن 10 عضو القاعده در حملات اخیر آمریكا در یمن

به گزارش نما - تسنیم نوشت: وزارت دفاع آمریکا با اعلام اینکه نیروهایی را برای کمک به ائتلاف تحت امر عربستان به یمن اعزام کرده، از کشته شدن 10 عضو القاعده در حملات اخیر این کشور در یمن خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نوشته روزنامه رأی الیوم، جف دیویس، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به خبرنگاران گفت: ما از 23 آوریل چهار حمله را علیه گروه "القاعده در شبه جزیره عرب" شاخه یمنی القاعده انجام دادیم که به کشته شدن 10 تن و زخمی شدن تعدادی دیگر از اعضای این گروه منجر شد.

وی تأکید کرد: واشنگتن از نیروهای یمنی، نیروهای ائتلاف عربی و به ویژه نیروهای اماراتی در هفته‌های اخیر حمایت به عمل آورده است. این حمایت شامل ارائه داده‌های اطلاعاتی و مستقر کردن تعداد محدودی از نظامیان بود که به مشاوره نیروهای ائتلاف عربی مشغول هستند.

دیویس افزود: کمک ما به ائتلاف عربی شامل تعداد بسیار اندکی از نظامیان در کنار کمک اطلاعاتی، نظارت، برنامه ریزی، امنیت دریایی و بخش پزشکی است. طی دوره اخیر ما شاهد پیشروی نگران کننده القاعده در یمن بودیم برای همین تعداد بسیار اندکی از نیروهای خود را برای کمک به نیروهای اماراتی به استان حضرموت اعزام کردیم.

اخیرا نیروهای تحت امر عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن با کمک نیروهای اماراتی و عربستانی شهر مکلا، مرکز استان حضرموت و برخی مناطق و شهرهای دیگر در جنوب یمن را از چنگ القاعده بیرون آوردند.

۱۳۹۵/۲/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: